„V Kladně by ukončení působnosti internetu pocítilo nejméně jedenáct škol ze třinácti. Na situaci, že budou odpojeny, se připravujeme dlouhodobě, dokonce jsme již vypsali výběrové řízení na poskytovatele těchto služeb, abychom vybrali toho nejvhodnějšího,“ uvedl náměstek primátora města Kladna Antonín Kajgr.

Některé školy jsou podle jeho slov již nyní samy aktivní a pokouší se do spolupráce zapojovat stálé sponzory. „Pokud je mi známo, ve dvou kladenských školách už to tímto způsobem funguje delší čas,“ doplnil náměstek.
Vzhledem k tomu, že město hledá to nejoptimálnější řešení i v rámci celoměstského připojení, celá situace by podle náměstka měla být vyřešena nejpozději do půldruhého roku.

„Rádi bychom vše zařídili tak, aby to školy ve svém rozpočtu nepocítily negativně, stejně tak budeme chtít zajistit internet do všech městských budov,“ uzavřel Kajgr.

„Nevím, jak na tom budou biti v jiných obcích, ale nám se podařilo, že získáme i po odpojení internet zadarmo, protože na naší škole bude umístěný přijímač. Díky tomu, že nověpříchozí společnosti poskytneme pronájem pro jeho umístění, získáme její služby zdarma, za což bychom jinak zaplatili nejméně tisíc korun měsíčně,“ uvedla ředitelka Základní školy ve Zvoleněvsi Alena Jurenková.

„Naši obecní pokladnu by nový internet přišel zhruba na osm tisíc čtyři sta ročně. Ještě zvažuji možnost, jak ušetřit a přejít k výhodnějšímu operátorovi, ale škole i knihovně zkrátka internet zajistit musíme,“ uvedl starosta Kolče Radek Moulis.