Původní žádost nechal investor na krajském úřadu zastavit už počátkem roku, důvodem byla nesouhlasná vyjádření kladenského odboru životního prostředí a vedení Kladna. Minulé vedení města schválením změny územního plánu výstavbu obchodního domu umožnilo. Se záměrem kvůli nedostatečnému řešení dopravní situace ale nakonec nesouhlasil ani Středočeský kraj.

„Dokumentaci nyní posuzuje odbor životního prostředí. Stanovisko města je třeba poslat do 26. května. Jaké bude, nelze předjímat. Ani to, zda dojde k dalšímu jednání s investorem. Nejdřív je třeba detailně se seznámit se změnami v dokumentaci,“ sdělila mluvčí kladenské radnice Štěpánka Filipová.

Nová dokumentace údajně obsahuje vypořádání připomínek veřejnosti k původní žádosti a stanoviska některých úřadů, například Policie ČR nebo Povodí Vltavy. S odkazem na stránky CEIA se podařilo zjistit, že dokument je doplněn například o pravidla nakládání s výkopovou zeminou a zpracována byla i rozptylová studie zabývající se emisemi.

Areál hypermarketu by měl podle projektu zabrat více než 17 hektarů. Chybět nebude velkokapacitní parkoviště. Samotný obchod má mít téměř 2 hektary.