„Milana znám dlouho, vychází ze sportovního prostředí, jeho snahu vítám. Národní agentura má smysl, sport potřebuje mít samostatný řídící orgán, který se bude sportovnímu prostředí zpovídat. Sami jsme viděli, že pod ministerstvem školství to ne vždycky fungovalo. Byly kolem toho různé kauzy,“ reaguje kladenský majitel.

„Takže tohle nové malé ministerstvo sportu určitě potřebujeme. Bude to transparentní, je to krok správným směrem, sport musí mít jasně nastavená pravidla, jednotlivé kluby musejí mít jistotu, že budou mít finanční prostředky pro svoji činnost a provoz sportovišť vypláceny včas. Potřebují také znát dopředu, jak je stát podpoří v následujícím roce. Vycházím z vlastní zkušenosti majitele klubu,“ tvrdí Hniličkův spoluhráč ze zlatého Nagana.

Jágr kvituje i snahu nastavit sportovní prostředí v Česku tak, aby mládež více podporovalo. „Milan chce rozpohybovat děti ve školách, vrátit trenérskému řemeslu větší prestiž. A chce ocenit trenéry i v těch nejmenších klubech. Což vítám a je to hrozně důležité. Stejně jako to, aby se lépe nastavily podmínky pro sportování dětí. Aby z nich jednou vyrostli sportovci, na které budeme pyšní, hrdí, budeme je sledovat a fandit jim. Hnilda chce prostě podpořit děti a v tom mu držím palce,“ dodává Jágr. (zej)