Při procházení nádvoří se neustále rozhlížel. Vzpomínal na velkou přestávku, kterou museli trávit venku. Prohlížel si jednotlivé pavilony.

Aby odpověděl na otázku jak se změnila škola od dob kdy ji navštěvoval, by prý potřeboval hodně času.
„Budovy vypadají úplně stejně. Změnil se ředitel. Když jsem sem chodil, byl učitel, ale už tehdy z něj šel strach. Trestal nás," řekl Jágr se smíchem.

Hokejovou legendu velmi překvapil počet žáků v jednotlivých třídách. „Dříve bylo školáků pětadvacet až třicet. Teď jich spočítal osmnáct. Myslím si, že je to výhoda, jelikož se učitelé mohou dětem více věnovat," okomentoval sportovec.

Sám chodil do třídy, kde bylo žáků třicet. „Bylo to dané tím, že jsme byly spojené dvě hokejové třídy," zavzpomínal.

A jak se hokejová legenda těšila do školy? „Nebyl jsem výjimka. Neříkám, že jsem školu nesnášel, ale  dříve, pokud nebyl žák na hodinu připravený, měl to těžké," popsal Jágr. „Vyloženě jsem měl někdy i strach jít na vyučování, když jsem nebyl připravený," dodal.

Podle jeho názoru jsou kantoři k žákům dnes mnohem milejší než tomu bylo za jeho školních let. „Dostat v té době pětku to nebylo… a ještě přijít s žákovskou domů! Slízli jste si to dvakrát," uzavřel slavný kladenský hokejista Jaromír Jágr se smíchem.