O minigolf lidé moc zájem neprojevovali. Hrací pole proto nyní ustoupila zhruba 60 tunám bílého křemičitého písku. Výhledově se zcela nový minigolf vrátí tam, kde na něj byli Slaňáci dlouhá desetiletí zvyklí, a to do revitalizovaného areálu parku Benar.

Jak potvrdil vedoucí Víceúčelové sportovní haly ve Slaném, Radek Hlavatý, písečná pláž je založena na podkladové fólii a byla dokončena minulý týden. Aby byla zachována maximální čistota vody a lidé ji pískem neznečistili, byly opraveny i venkovní sprchy. Kromě toho byla dokoupena i další opalovací lehátka, která dorazí v nejbližších dnech.

„Pro náš bazén dle aktuálně platných hygienických podmínek stanovených vládním nařízením platí, že můžeme kapacitu areálu využívat z padesáti procent, “ dodal Hlavatý. 

Rekonstrukce začne na podzim

„Díky tomu, že vláda v pondělí nově rozhodla o podmínkách návštěvy veřejných zařízení, mohou k nám lidé přicházet s jakýmkoli testem na covid a čestným prohlášením nebo s platným potvrzením od zaměstnavatele. Stejně tak bude platit potvrzení do 180 dnů od prodělání covidu nebo 22 dní od prvního očkování. Tímto se nám všem provozovatelům bazénů výrazně ulevilo,“ dodává Hlavatý. Vstupné do plavecké haly zůstává na stejných cenách jako dosud.

Co se týká plánované a nyní odsunuté rekonstrukce slánského aquaparku, zásadní úpravy začnou až po sezóně, tedy v říjnu. „Předělávat budeme stropní podhledy, vyměněna bude kompletně vzduchotechnika i schodiště k tobogánu. Na termoizolaci ze strany fotbalové tribuny budou použita neprůhledná skla,“ popsal chystané opravy Radek Hlavatý. Opravy by měly stát okolo 24 milionů korun. Tendr na zhotovitele zatím nebyl ukončen.