Zda na krásné svícny, keramiku a malovaná trička z dílny klientů Ústavu sociální péče ze Šternberku a ze smečenského Domova Pod Lipami, či na překrásné věnce a zvonečky, které vytvořily společně s učitelkami děti ze zdejší mateřské školky. Velký zájem byl i o kalendáře a výrobky dětí ze základní školy.

Pestrou nabídku vánočních dekorací doplňovali profesionální prodejci klasických dřevěných hraček, košíkářského zboží, keramiky, obrázků, korálků, ozdob a dalších půvabných drobností, které k vánočním svátkům neodmyslitelně patří.

Po dobrých zkušenostech s velikonočním jarmarkem, uspořádalo město Smečno ve spolupráci s redakcí měsíčníku Smečenský Drak také vánoční jarmark. Líbil se nejen prodejcům, ale především návštěvníkům.

„Je to výborný nápad,“ pochválila akci paní Eva Chaloupková ze Slaného.

„Je to úplně něco jiného než na běžném trhu. Líbí se mi, že každý výrobek je originál a že tu vánoční atmosféru nekazí žádní prodejci džín a podobného zboží,“ dodala.

K dobré pohodě a vánoční náladě přispěly i děti z mateřské školy a školní družiny, které vystoupily s nádherným pásmem koled a vánočních písniček.