Inscenace vznikla před čtyřmi lety na objednávku uměleckého vedení Středočeského divadla. To tehdy oslovilo jedny z neprogresivnějších mladých tvůrců, dramatika Petra Kolečka a režiséra Tomáše Svobodu. Úkol byl jasný. Námětem inscenace mělo Autoři se proto rozhodli pro Jaromíra Jágra, ke kterému má vztah snad každý z Kladna.

Tvůrci zmapovali důležité části Jágrova života, ty ale mají druhotný význam. Stěžejním námětem je Jágrovo nitro, jeho pochybování a tím i zhoršující se sportovní výkony. Jágr se ve snu setká s analytickým filozofem, rodákem z Kladna Ludwigem von Wittgensteinem, jehož matkou byla Leopoldina „Poldi", jejíž tvář byla předobrazem emblému kladenských železáren.

David Matásek coby Jaromír Jágr na jeviště vystoupal více než šedesátkrát. Pro režiséra Tomáše Svobodu byl tento herec jasnou volbou. „V případě Davida Matáska to bylo jasné. Jinak by to asi byl problém. Čeští herci fyzicky nevypadají jako hokejisti. A Matásek je navíc dobrý herec a nesmírně pozitivní člověk. On ten Jágr je," uvedl Svoboda.

 Derniéra byla beznadějně vyprodaná. „Plno je přibližně od minulého týdne. Vyprodané jsou i přístavky, které jsme přidali. Aktuálně lidé volají a ptají se. Bohužel je odmítáme. Samozřejmě je možné zkusit dnes přijít přímo před představením, jelikož pokud by se nějaké vstupenky uvolnily, například by si je někdo nevyzvedl, dáme je do prodeje. Ovšem jedná se jen o pár míst," uvedla produkční divadla Kristýna Břečková.

Mezi diváky bylo také dvacet fanoušků z Fanklubu Poldi Kladno. Do jeviště usedli v hokejových dresech a pro Davida Matáska měli připravený speciální dárek.

„O vstupenky byl velký zájem, proto jich máme jen dvacet. Po představení jsme s produkční domluvili setkání s Davidem Matáskem. Chceme si s ním popovídat a také pro něj máme připravený dárek. Dáme mu dres se symbolem Poldi," řekl Kladenskému deníku Jaroslav Zelenka, vedoucí fanklubu, který představení Jaromír Jágr, Kladeňák už viděl asi před dvěma lety a moc se mu hra líbila.