Volební účast v druhém kole byla žalostná. Volit přišlo jen 14,82 procenta lidí, čili z 116 192 voličů v seznamu hlasovalo 17 204 lidí. Staronový senátor Jiří Dienstbier získal nejvíce hlasů už v prvním kole, kde mu projevilo důvěru 30,63 procenta voličů. 

„Jsem samozřejmě rád, že se mi podařilo obhájit mandát. Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří mě na Kladensku a Praze-západ podpořili. Velmi si toho vážím. Udělám všechno pro to, abych dostál očekávání, která si se mnou spojili," řekl Kladenskému deníku po zveřejnění výsledků voleb senátor Jiří Dienstbier. 

Zároveň, ale poděkoval všem, kteří k volbám přišli a nevolili ho. „Účast u voleb považuji za důležitou, a je škoda, že někteří lidé své rozhodování nechávají na jiných," konstatoval Dienstbier.

Michaela Vojtová (TOP 09 + STAN) podle něj byla ve druhém kole zdatnou soupeřkou. „Já, moje rodina a spolupracovníci jsme si to na Kladensku a Praze-západ odpracovali. Vedli jsme kontaktní kampaň, snažili jsme se mluvit s co nejvíce lidmi a myslím, že to se v konečném důsledku projevilo," dodal. 

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na tiskové konferenci bezprostředně po zveřejnění výsledků voleb úspěch Jiřího Dienstbiera ocenil zejména s ohledem na to, že obvod Kladno je z pohledu levice poměrně složitý. S tím souhlasí i Jiří Dienstbier. „Z pohledu kandidáta sociální demokracie je to tady stále těžší, neboť hranice volebního obvodu se stále mění. Levicovější části jsou postupně odsekávány a přičleňovány k jiným obvodům. Před čtyřmi lety odpadlo Smečno a jeho okolí. Před dvěma roky Velvarsko a obvod se sune stále více k prstenci satelitů okolo Prahy, které jsou spíše pravicové. O to více mě těší, že se mi podařilo zvítězit," uzavřel Dienstbier.

Jeho soupeřka Michaela Vojtová (TOP 09+ STAN) Kladenskému deníku řekla, že na výsledku druhého kola se podepsala nízká volební účast. Levicoví voliči podle ní asi projevili více zodpovědnosti, než ti pravicoví. "Chtěla bych poděkovat všem voličům, kteří přišli, a zejména těm, co mi dali svůj hlas. Můj protivník byl velmi silný. Málokdo počítal s tím, že bych se proti němu mohla probojovat do druhého kola. Jiřímu Dienstbierovi bych chtěla k vítězství pogratulovat," uvedla Michaela Vojtová.