Narodil se ale před osmnácti lety v Kladně. V Nouzově je na každoroční návštěvě u svých prarodičů. Jak sám říká, na Kladensko se velmi rád vrací a stále ho považuje za svůj druhý domov. Kladno a jeho okolí se také snaží ve Spojených státech co nejvíce propagovat.
O tom, že se jedná o velmi kosmopolitní rodinu svědčí fakt, že opodál sedící Tomášův bratranec pro změnu žije ve francouzském městě Vitry sur Seine.

Jak jsi se z Kladna ocitl v USA?
Moje maminka byla Češka, otec Američan. Narodil jsem se v Kladně v roce 1995. Když mi bylo sedm, maminka zemřela. Táta tak ztratil ke Kladensku vazby a v mých deseti letech jsme se stěhovali do Londýna, kde získal novou práci. Zde jsem žil tři roky a v roce 2008 jsme odjeli do Spojených států. Moje rodina nyní bydlí v Seattlu.

Úspěšně jsi právě dokončil střední školu, můžeš k tomu prozradit více?
Začal jsem ji navštěvovat v osmé třídě. Škola má název Saint James a je do dvanácté třídy. Při studiu jsem bydlel v nedalekém, asi čtyřicetitisícovém městě Fredericku. Odmaturoval jsem 3. června letošního roku.

Prý se ke Kladnu neustále hlásiš?
Jasně, považuji se za Čecha. Každý student píše do svých záznamů k maturitě kde bydlí, já jsem hrdě napsal, že jsem z Kladna. V Americe studenti k maturitě získávají různá ocenění. Při jejich předávání jsou vždy jmenováni a je řečeno, odkud jsou. Já jsem jich také několik obdržel, takže při slavnostním zakončení studia několikrát zazněl název Kladno. Rodiče a prarodiče mých spolužáků za mnou pak chodili a vyptávali se na Čechy i Kladno.

Jak Američané reagují na název Česká republika?
Většina z nich stále říká Československo, dokonce i učitelé historie. Docela dost lidí, které potkávám, ale už navštívilo Prahu. Mrzí mě, že jedou jen sem a nezajedou na jiná hezká místa. Vždy jim říkám, aby při nějaké své další návštěvě Čech vyjeli z Prahy také do okolí, aby viděli, jak lidé žijí na venkově, nebo třeba právě v Kladně.

Jaký je největší rozdíl mezi životem v České republice a Spojených státech?
V Čechách se mi líbí, jak fungují rodinné vztahy. V USA babičky nehrají stejnou roli. Třeba bratrance svého otce jsem viděl jen jednou v životě. Pro Američany už je to neskutečně vzdálená rodina, s níž není potřeba se stýkat a bavit. Své bratrance z máminy strany vidím každý rok. Amerika je na druhou stranu kolébkou západní civilizace. Těší mě, že se rok od roku Česko k západu stále více přibližuje.

Jak často se na Kladensko vracíš?
Každý rok v létě alespoň na měsíc. Mám tu dědu, babičku, kamarády…

Sleduješ v USA třeba výkony kladenských hokejistů?
Jasně. Fandil jsem Jágrovi za Boston ve Stanley cupu. Více mě ale baví fotbal. Fandil jsem české reprezentaci na Euru. Čechům fandím i v dalších sportech.

Máš ve Státech nějaké materiální vzpomínky na Kladno?
Mám tam třeba kladenský fotbalový dres, můj bratr, který hrával hokej, má zase kladenský hokejový dres. V Americe hraji fotbal a dres nosím na tréninky. Vzbuzuje to hodně zájmu. Mám také různé vlaječky a na pokoji plakát kladenských fotbalistů. S dědou si voláme každý týden a když se ptám, jak se Kladeňákům ve fotbale daří, děda je vždy akorát naštvaný.