Školní jídelnu Na Sadech ve Slaném, která neodpovídá současným standardům, čeká neodkladná rekonstrukce spojená s modernizací, která přispěje i ke zvýšení kapacity. Jde o nákladnou investiční akci za zhruba sto milionů korun bez naděje na dotaci.

Aktuálně už je vypsána veřejná soutěž na zhotovitele. Pokud vše půjde podle harmonogramu, práce by mohly začít v červnu následujícího roku.

Jak potvrdil starosta města Martin Hrabánek (ODS), jídelna, kde se stravuje zhruba tisíc žáků, studentů, seniorů i zaměstnanců města, bude odstavena z provozu minimálně po celý školní rok.

„Pokrmy se budou vařit a připravovat v kuchyni ve 3. základní škole v Rabasově ulici, která byla loni rekonstruována a zároveň byla posílena její kapacita. Výdejna jídla bude v Městském centru Grand,“ vysvětlil starosta.

Bar u hlavního sálu v Grandu se promění ve všedních dnech ve vydávací okénko a děti i dospělí budou obědvat v saloncích vedle tanečního parketu.

Město pro tyto prostory využije opět linoleum, které koupilo v covidové době, kdy se Grand i taneční sál proměnily ve velkokapacitní očkovací centrum.

Kromě úprav vnitřních prostor městského centra je třeba zejména dětem z několika škol zajistit bezpečnou cestu do dočasné jídelny, neboť Grand se nachází na frekventované křižovatce tří ulic. Dosud je vyznačené pouze "místo pro přecházení" nikoli standardní přechod pro chodce vedle parkovacího domu. Úkol zajistit řešení byl zadán místostarostovi Pavlu Rubíkovi (ODS), jenž má ve své gesci i dopravu. Na místě budou v době obědů dohlížet na bezpečí přicházejících a odcházejících strávníků nejspíše i slánští strážníci.