Nejen o slánském nohejbalu si s Kladenským deníkem povídal předseda klubu Jiří Beránek.

Co říkáte ocenění?
Jsme šťastní a velmi překvapení, že jsme se dostali až na tu pomyslnou bednu. Pro nás je to veliký úspěch, protože nohejbal je přece jen malý sport a nemá takovou diváckou přízeň.

Vy jste postoupili do druhé ligy, jaké to tam je?
Sportovně je to nesrovnatelné. Předtím jsme hráli krajský přebor a druhá liga je pochopitelně výše. Dostali jsme se do ní se samými odchovanci. Ovšem pak jsme museli sehnat už hráče, který by nám trochu pomohl s udržením se ve vyšší soutěži. Sice bydlí v Praze, ale pochází z jižních Čech. Skvěle k nám zapadl.

Museli jste zvýšit třeba i tréninky?
Trénujeme v podstatě stejně, ale je to spíše náročnější na peníze. To je velice složitá otázka.

Dopravujete se na zápasy svými auty a platíte si benzin?
Větší část nám platí Sokol a zbytek si platíme sami. Na zápasy jezdíme nejdál například do Tachova nebo Aše, to je 170 kilometrů. To s sebou druhá liga nese.

Jak se vám dařilo v druhé lize? Konalo se nějaké překvapení či úspěch?
Musím říci, že jsme měli neuvěřitelný start do soutěže, kdy jsme porazili jednoho z největších favoritů, mužstvo Plazů. To je celek z Mladoboleslavska, který dlouhodobě druhou ligu vede. Navíc jsme vyhráli na jejich hřišti, to byl šok pro celou soutěž. Pak jsme ještě vyhráli další zápasy a po třech kolech jsme druhou ligu vedli. Začátek byl obdivuhodný, potom už jsme tomu tempu nestačili.

Jaké máte další plány?
Teď se snažíme do zdárného konce dotáhnout založení našeho B týmu. V něm by se mohli mladší hráči rozehrávat. Máme dva velice šikovné kluky, ale ti potřebují hrát a ve druhé lize by tu příležitost nedostali. To je jedna naše meta. Druhá je uspět ve vyšší soutěži a udržet se v ní. V druhé lize hrají zkušenější družstva, která mají velké zázemí, historii a třeba i větší rozpočty než my.

Kolik lidí chybí ještě do B týmu?
Jednáme o spojení s družstvem Nového Strašecí. Pokud jejich hráči budou mít zájem přejít k nám, tak B tým určitě postavíme. Je pravda, že na to budeme muset sehnat nějaké peníze.

Mají mladí o nohejbal zájem?
Je to problém. Máme velikou konkurenci. Děti hrají florbal, fotbal nebo hokej. Vůbec není jednoduché sehnat mladého nohejbalistu. Pochopitelně se o to snažíme, dokonce jsme dělali nábor ve škole. Je to dlouhá cesta. Další naše nevýhoda je, že nohejbal je poměrně technický sport. Nový hráč na něj nemůže přijít jako na fotbal, kde stačí, když dobře běhá. U nás je to o zkušenostech, technice a dlouho nováček zraje, než se ho naučí.

Kam by měl přijít nový zájemce?
Může se podívat na naše webové stránky, když si do vyhledavače zadá Nohejbal Slaný, tak je najde. Tam je na mě kontakt a může se se mnou spojit. Budeme velmi rádi za kohokoliv, kdo přijde.

Může se přijít podívat na trénink?
Určitě. Tréninky máme v zimě ve středu večer ve slánské sokolovně.