K jejímu kulatému jubileu jí přišel blahopřát náměstek primátora města Kladna Vojtěch Volf. Popřál jí hlavně hodně zdraví a energie do dalšího života a předal jí dárek a květiny. Dalších gratulantů bylo hodně.

„Paní Josefa byla nejstarší ze sedmi sourozenců, které pomáhala vychovávat. Měla dvě sestry a čtyři bratry. Nyní žije ještě v Kladně její nejmladší sestra Zdeňka," prozradila Milada Kolská z kladenské matriky.

Josefa chodila do školy v Rožmitále pod Třemšínem. Pomáhala u sedláků a od patnácti let byla čtyři roky hospodyně u obchodníka v Praze.
Dopisovala si přes dva roky s budoucím manželem Františkem, který pocházel z Hluboše u Příbrami. Spolu měli syna Miroslava.

„To byl pro Josefu Horychovou nejšťastnější okamžik jejího života. Do Kladna se dostala díky zaměstnání manžela, který pracoval v železárnách v Králově Dvoře, ale kvůli hospodářské krizi odešel pracovat do Kladna na vysoké pece, kde později mistroval,¨ uvedla Milada Kolská.

Josefa Horychová se věnovala rodině a výchově syna. Ten jí to dnes se svojí manželkou Emilií, vnukem Pavlem a jeho ženou Pavlou svou péčí vrací. Radost jí dělají také vnoučata Zuzanka a Eduard.

Koníčkem Josefy Horychové byla po celý život zahrádka. Ráda rovněž jezdila s manželem na chalupu do Borovnice, kde v důchodu trávili celé léto a chodili zde na houby. Ještě dnes se těší paní Josefa na to, až bude teplo a bude moci zase koukat na květiny na zahrádce a svou krásnou hortenzii. Přejeme jí ať se vše ještě dlouho užívá ve zdraví," doplnila Milada Kolská.