Judo v Jesenici pořádal Josef FRAŠKO (2. DAN) vedoucí oddílu JUDO SKS ARÉNA KLADNO a trenéři Martin PLOCAR a Stanislav SMÉKAL trenéři oddílu JUDO TJ SOKOL BUŠTĚHRAD. Dalším kladenským oddílem který se soustředění zúčastnil byl oddíl N62. Milan ŠIŠKA JK Kladno ( 2. DAN) sebou přivezl velice šikovné dětičky a taktéž se zapojil do cvičení a předal judistům pár rad do života.

Na setkání nechyběly ani judistické naděje z Mostu pod vedením Františka MACHŮRKY (3.DAN) vedoucího oddílu JUDO 15. ZŠ MOST, který se judu naplno věnuje přes šedesát let a trenérů Jakuba NĚMČEKA a Veroniky NĚMČEKOVÉ - MACHŮRKOVÉ.

Mostečtí judisté pravidelně jezdí trénovat do Jesenice a to jak v létě tak i v zimě už více jak dvacet let a nemohou si zázemí Jesenického rekreačního areálu "Pod Kempem" vynachválit. Za poslední dva roky totiž prošlo rekreační zařízení Jesenice celkovou rekonstrukcí a tak judistům nabízí celoroční využití celkem tří tělocvičen vybavených zcela novými tatami a obrovskou halu umožňující pohybové aktivity i za horších povětrnostních podmínek a ubytování pro více jak 90 osob v chatičkách a 70 osob v hlavní budově.

Kromě juda bylo pro děti připraveno i malé překvapení. V pátek večer společně se zahraničními studenty, záchranáři a vojáky Armády České Republiky pod vedením pplk.Otakara FOLTÝNA z Generálního štábu, se děti staly součástí nácviku řešení krizových situací a pomohly tak vojákům i záchranářům vytvořit dokonalou kulisu ošetřování raněných osob.

Mladí judisté se během vojenského cvičení při nácviku "záchrany zadržovaných zraněných (osob) dětí" chovaly statečně a ukázněně, za což jim patří veliké poděkování a po ukončení cvičení jim přišel za organizátory cvičení osobně poděkovat pplk. Otakar FOLTÝN.

Soustředění kladenských,buštěhradských a mosteckých judistů v Jesenici navštívila v sobotu jednadvaceti násobná mistryně ČR Lucie Chytrá (3. DAN), která je diplomovanou trenérkou juda a působí na Sportovním gymnáziu v Kladně.

Lucie CHYTRÁ se dětem na tatami věnovala celou sobotu a předala mladým judistům mnoho užitečných rad. Děti si vyzkoušely při tréninku s Luckou parádní průpravná cvičení, gymnastiku, ale i nácvik technik v postoji a na zemi, které jistě dětem přijdou nejen na závodech vhod.

Neděle byla věnována závodům v judu a tak si děti krom zážitků ze soustředění odvezly i medaile a diplomy.

AUTOR: STANISLAV SMÉKAL