Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

K zápisu do kladenských škol přišlo více dětí z okolích obcí

Kladno – Budoucí prvňáčci se svými rodiči navštívili v pátek a sobotu při zápisu 16 základní škol zřizovaných městem Kladnem, ale také Základní školu Maltézských rytířů ve Školské ulici a Základní školu v ulici Cyrila Boudy při soukromé 1 KŠPA. Děti poznávaly barvy, malovaly, recitovaly básničky, zpívaly a určovaly základní tvary.

28.1.2016
SDÍLEJ:

BUDOUCÍ PRVŇÁČKY vítali v 8. základní škole ve Vodárenské ulici králíci z klobouku Bob a Bobek. Foto: Foto:

Učitelé měli skutečně plné ruce práce. Ve školách bylo totiž provedeno celkem 1206 zápisů, čili o jedenáct více než minulý rok. Ovšem předpokládaný počet přijatých dětí je 872.

„Některé děti byly u zápisu ve více školách. Konečný počet po vyřazení duplicit je 1009 dětí, což o třicet více než loni," vysvětlila mluvčí kladenského magistrátu Lenka Růžková. Vedení škol letos evidovalo 137 žádostí o odklad povinné školní docházky. Také v tomto případě se jedná o číslovku vyšší než v loňském roce, a to o třicet dětí.

„Předpokládaný počet přijatých dětí je 872, čili o sedmnáct prvňáčků více než minulý rok," uvedla konečnou číslovku mluvčí.
Největší zájem museli při zápisu zvládnout ve 14. základní škole. Tento fakt je dán největším počtem dětí ze spádové oblasti, kterých letos bylo 101. Na opačný konec s dvaceti dětmi se řadí Základní škola ve Velvarské ulici v Kladně-Švermově.

„V letošním roce se k zápisu dostavilo více dětí i z okolích obcí. Odbor školství bude muset zahájit jednání s řediteli škol, aby kladenské dětí nebyly znevýhodněny," doplnila Lenka Růžková.

A o jakou školu mají největší zájem samotní rodiče? „Jedna z dlouhodobě nejžádanějších škol je 10. základní škola. Je to dáno její pověstí a má tradičně jedny z nejlepších výsledků při přijímání žáků do víceletých gymnázií. Obliba u rodičů je také díky zaměření školy na rozšířenou výuku cizích jazyků," uzavřela mluvčí magistrátu.

Zápisy se uskutečnily také do speciální sportovní třídy určené především pro malé hokejisty při 12. základní škole v Rozdělově. „Po první schůzce s rodiči máme v tuto chvíli zapsaných patnáct hokejistů. Rodiče se také účastní některých tréninků, výuky a poznávají, jakým stylem vše prakticky funguje," vyjádřil se hlavní koordinátor sportovních tříd Josef Zajíc.

Tím ovšem počet žáků hokejové třídy není konečný. Další zápisy se konají individuálně. „Chceme vytvářet sportovní třídy, samozřejmě klíčový bude hokej, ale rádi bychom přidali i jiné sporty. Už nyní máme zapsané čtyři dívky," doplnil Josef zajíc

Autor: Daniela Řečínská

Místo události:
28.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Ilustrační snímek výměna pneu.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

OBRAZEM: Veteránisté se společně rozloučili se sezónou

Kladno - Milovníci historických vozidel se sjeli za krásného slunečného počasí v kladenských Kročehlavech na parkovišti tamního autosalonu, aby se společně neformálně rozloučili s letošní veteránskou sezónou. Podobně jako pro motocykly je také pro auta staršího data výroby vhodné na vyjížďky ideální počasí.

OBRAZEM: Hubertovu jízdu pořádali poosmnácté

Drchkov - Tradiční Hubertovu jízdu uspořádalo Jezdecké centrum údolí Bakovského potoka v Drchkově. Takzvaný hon na lišku se konal letos už poosmnácté a sjelo se na něj 36 jezdců. Jelo se o tradiční šunku. Trasa vedla okolní přírodou. Na své si přišli i diváci, kteří soutěži přihlíželi ze zajištěného autobusu. Večerní koňský soud, kde se soudily prohřešky závodu a posezení s občerstvením se konaly v Královické hospůdce.

Stahl řešil neplánované pády na led, ale premiéru mezi Rytíři si pochval

Kladno – V juniorské extralize se jeho průměr obdržených branek blížáí téměř ke čtyřem, ale tam padá gólů víc. A že je David Stahl velkým brankářským talentem Kladna, to se ví už dlouho. Hokejista pocházející ze spíš fotbalové rodiny ze Slánska dostal velkou šanci v pondělním utkání v Kadani, kde poprvé nastoupil za Rytíře jako jednička. Pro devatenáctiletého mladíka to byla premiéra výborná, tým dovedl k výhře 3:2.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení