Město Kladno podle svého vyjádření na webových stránkách reaguje na konkrétní požadavky obyvatel Švermova, kteří jsou nespokojeni poté, co Středočeský kraj omezil linku 330.

Spor se Středočeským krajem

Kladno je se Středočeským krajem ve sporu kvůli dopravní obslužnosti. Kraj po městě požadoval příspěvek na meziměstskou dopravu, což město odmítlo. Kraj tak v září některé linky omezil. To se nejvíce dotklo právě obyvatel Švermova, kteří na podporu návratu ke stavu před zářím loňského roku sepsali petici.

„Autorům petice, s nimiž principiálně nejsme ani v rozporu, jsme slíbili vyjít vstříc ohledně jednotlivých linek a vyhověli jsme tam, kde to bylo možné z pohledu kompetencí a možností města. Spor ohledně dopravní obslužnosti s krajem, který se podle nás chová nezákonně, ale musíme dohrát do konce,“ uvedl primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

S žalobou na kraj Kladno neuspělo, mají ale následovat další jednání. Zatím není jasné, zda a kdy by mohla dospět k řešení, přijatelnému pro obě strany.

Přímá linka mezi Švermovem a Kročehlavy, bez nutnosti přestupu, pojede pod dvěma čísly: 601 a 602. „Zvolili jsme variantu přímého autobusu, který projede celou trasu pod dvěma čísly různých linek, protože se jedná o jednodušší administrativní řešení. Není nutná změna licence pro úpravu trasy a řešení proběhne pouze schválením změny jízdního řádu,“ vysvětluje ředitel MHD ČSAD Kladno Ludomír Landa. 

Přímé spoje - příklad:
Autobus na lince 602 vyjede v 5.44 hod. z Ronovky, příjezd na Nám. Svobody v 6.03 hod., změna na linku 601, odjezd z Nám. Svobody v 6.04 hod., příjezd OAZA v 6.19 hod.
- Cestující nepřesedá a přečíslování autobusu se ho netýká
- V jízdním řádu spoje označené poznámkou „S“ s vysvětlením „spoj pokračuje ze zastávky Nám. Svobody jako linka 601 do zastávky OAZA (přímý spoj)“
- Na transparentech autobusu již od výjezdu ze zastávky Ronovka rotuje informace „spoj pokračuje ze zastávky Nám. Svobody jako linka 601 (přímý spoj)“
- Stejný model funguje v opačném směru

Nové jízdní řády budou k nalezení na webu dopravce, zaneseny budou samozřejmě také do systému IDOS.