„Jelikož se jedná o snímky zobrazující převážně historické objekty, je i stolní kalendář s citem zatónován do sépiově hnědé barvy. Koupit ho je možné v kladenských knihkupectvích a papírnictvích,“ řekl Deníku Daniel Fiker s tím, že rozměry kalendáře jsou jedenáct krát sedm centimetrů.

Jmenovaný fotograf podobné stolní kalendáříky zhotovuje v různých městech České republiky. V loňském roce jich připravil celkem šestatřicet. „Má volba padla také na Kladno. Připadá mi, že jeho centrum je skutečně pěkné a nabízí celou řadu zajímavých námětů,“ poznamenal Fiker.

V případě Kladna vytvořil do kalendáře snímky se zimními i letními náměty. „Zaujala mě u vás zejména zámecká zahrada. Čekal jsem, že bude udělaná v nějakém dobovém stylu, ale byl jsem příjemně překvapen, v jaké architektonické podobě je vytvořena. V zahradě je mnoho zajímavých zákoutí a podle počtu lidí, které jsem tady při své návštěvě viděl, lze usuzovat, že se jedná o opravdu oblíbené místo mezi Kladeňáky,“ řekl fotograf.

Stolní kalendář Kladna vydal Daniel Fiker v nákladu jednoho tisíce kusů. Náměty pro své snímky předem konzultoval s pedagogy zdejšího gymnázia. Uvažuje, že se do Kladna se svým fotoaparátem vydá i v letošním roce.