Masopustní čas začíná podle tradice po svátku Tří králů a pokračuje až do Popeleční středy před Velikonocemi. Dříve představoval týdny hodování i veselí mezi dvěma postními dobami a vrcholil až v posledních třech dnech průvody maškar. Dnes už masopusty nejsou vázány přímo na tento čas. Na Kladensku tak masopusty pokračují až do začátku března. 

Brandýsek

sobota 11. února
sraz u dolu Michael ve 14 hodin

Průvod maškar, veselá sousedská obchůzka vesnicí s muzikou a sousedskými zastávkami. V cíli společná maškaráda s muzikou a masopustní hody.

Most v Kladně má být hotový v červnu, dílo je po předchůdcích plné vad.
Foto, video: Na nedokončeném mostě v Kladně se pracuje. Hotový má být v létě

Buštěhrad

sobota 11. února
sraz na hřišti U Seifertů v Prokopově ulici v 15 hodin

Masopustní průvod obcí dojde až k vinotéce Sypka, cestou mu budou vyhrávat Strýci z Buštěhradu. Ve vinotéce následuje od 20 hodin lidová taneční zábava s cimbálovkou, k tanci a poslechu bude hrát Buštěhradišťan Oty Pavlici. Vstupné je 100 korun.

Bílichov

sobota 11. února
sraz před jezdeckou stájí ve 14 hodin

Masky se vydají za doprovodu kapely na průvod obcí, na jehož konci bude zastřelen medvěd. Poté se v kulturní domě uskuteční posezení u hudby, chybět nebude masopustní občerstvení

Tradiční masopust a zabijačka v Máslovicích:

Zichovec

sobota 11. února
sraz masek je ve 12 hodin

Komě průvodu masek a domácí zabijačky se mohou návštěvníci těšit také na popravu medvěda Vaška, soutěž v pojídání vdolků a lidovou muziku.

Kačice

sobota 11. února
sraz v Masarykově ulici ve 13 hodin

Průvod masek bude dále pokračovat po naplánované trase – přes Otevřený mlýn, ulicí Pod Strání, Masarykovou ulicí a ulicí Na Průhoně.

Vinařice

sobota 11. února
v hornickém dole Mayrau od 15 hodin

Masopust na Mayrovce, kam dorazí čtyři průvody. Ve 13 hodin vyrazí masky z Kolmistorvy ulice v Podprůhonu a z Louky v Tuháni, ve 13.30 hodin od obecního úřadu z Vinařic a od městského úřadu v Libušíně. V cíli ve skanzenu čeká účastníky živá hudba, masopustní zábava a občerstvení.

Horní Bezděkov

sobota 11. února
sraz v ulici U Březiny ve 13 hodin

Masopustní průvod obcí. Následuje taneční zábava v penzionu Lívanec, kde bude hrát kapela Paradoksy, vstupné je 150 korun.

Podoba plánovaného zařízení pro energetické využití odpadu – PECeN Neratovice.
Konec skládek? V kraji se připravují dva projekty na spalování odpadu

Doksy

sobota 11. února
sraz u obecního úřadu ve 13 hodin

Masopust. Na místě srazu budou masopustní dobroty, průvod se vydá na své veselé putování ve 14 hodin. Průvod se pak vrátí zpátky před obecní úřad, kde bude pokračovat zábava.

Žilina

neděle 12. února
sraz u obecního úřadu ve 14 hodin


Masopustní stezka pro rodiče s dětmi, na kterou v 15 hodin naváže v sále sokolovny maškarní karneval, kde bude hrát DJ Jirka Juha. Touto akcí se obec snaží o navrácení tradice žilinských masopustů.

Hřebeč

sobota 18. února
sraz na náměstí Draha ve 14 hodin

Masopustní rej. Heslem letošního hřebečského masopustu je: S maskami i bez, ať nám řádí ves.

Zájezd

sobota 18. února od 10 hodin
v Zooparku Zájezd od

Masopustní hostina. V 10 hodin masopustní stezka, v 11 hodin komentované krmení surikat, ve 14 hodin sokolnické představení, v 15 hodin komentované krmení velbloudů. A všudypřítomná vůně jitrnic a dalších masopustních dobrot.

Stochov

sobota 18. února
sraz na Mírovém náměstí ve 13 hodin

Masopustní veselí začíná sice hodinu po poledni, už od 9 hodin ráno se ale na náměstí konají masopustní trhy plné dobrot, které pokračují až do podvečera. Maskám hraje hudební skupina Švejk band, na programu je i masopustní představení divadla M z Duchcova. V 17 hodin následuje v Kulturních zařízeních města Masopustní tancovačka s Pavlem Bělouškem.

Hostivice

neděle 19. února
sraz na náměstí v 15 hodin

Zahájení masopustu provází tanec a písničky, bude předáno masopustní právo. V 15.45 hodin se průvod vydá na cestu Cihlářskou ulicí kolem mlýna směrem k sokolovně, kde v 16.15 začíná karneval pro děti – se soutěžemi, dobrotami, tvořením a tombolou.

Galerie Kladenského zámku slaví 100. výročí narození sester Válových.
Galerie Kladenského zámku slaví 100. výročí narození sester Válových

Kladno

sobota 25. února
v divadle Lampion v 15 hodin

Divadelnímu masopustu v tradičním staročeském duchu předchází ve 14 hodin výtvarná dílna, kde se budou vyrábět masky. O hodinu později vyrazí masopustní průvod na cestu. Vstup je zdarma.

Zákolany

sobota 25. února
sraz ve 13 hodin u Kovárské kaple sv. Izidora


Masopustní průvod navštíví sousedy z Kovár, dále zamíří na Zákolany, jištěn bude povozem pro sběr odpadlých masek. Dorazí do hostince U Libuše, kde budou vonět jitrnice a hrát muzika. proběhne i soutěž o nejlepší masku.

Velká Dobrá

sobota 4. března
sraz na náměstí u školy v 10 hodin

Masopustní průvod vyráží patnáct minut po desáté hodině. Na náměstí zabijačkové hody a ukázka, jak řezník porcuje půlku čuníka. Soutěže pro děti i pro dospělé. V 19 hodin začíná v Lesovně masopustní veselice, na které hraje Ondřej Breha.