Kladno-Sletiště

Jako každý rok, připravily i letos Sportovní areály města Kladna pálení čarodějnic na Sletišti za hlavní tribunou. Samozřejmostí je zapálení velké vatry, stejně jako opékání špekáčků, které bude, společně s pečivem, možno zakoupit přímo v místě ve stáncích s občerstvením. K příjemně strávenému večeru bude hrát živá hudba. Od 16 hodin je připravena soutěž pro děti o nejhezčí čarodějnickou masku. Nejlepší získají hodnotné ceny. Samotná vatra vzplane v 19 hodin.

Brandýsek

Slet čarodějnic pořádá kulturní komise obce Brandýsek. Sraz účastníků je v 17 hodin u kina, odkud se průvod vydá k místní vodárně, kde bude připraven program. Pro děti a jejich maminky tu bude soutěž o nejošklivější čarodějnici, ale i další soutěže pro malé i velké. Tatínci si užijí pivní kombajn. Chybět nebude opékání špekáčků nebo živá hudba. Oheň vzplane po setmění, akci zakončí ohňostroj.

Žilina

Že se blíží Filipojakubská noc nelze přehlédnout v Žilině. Letos se tam koná už třetí ročník akce Čarodějnice na žilinských plotech. Domácnosti je zdobí převážně vlastnoručně vyrobenými figurínami čarodějnic. Loni jich bylo padesát, letos by chtěli v Žilině dosavadní rekord překonat. Oslavy svátku začnou v 19 hodin srazem účastníků v čarodějnických kostýmech před obecním úřadem. O hodinu později bude zapálen oheň na cvičišti u rybníka. Připraveny jsou soutěže pro děti a občerstvení. Zahraje bigbítová kapela Kiks.

Čelechovice

Občanské sdružení Čelechovice v Čechách přichystalo tradiční pálení od 17 hodin na kopečku u Lapuníků. Odstartuje pohádkovým lesem. Návštěvníci se mohou těšit na společné opékání špekáčků 
a také noční bojovku.

Bílichov

Od bývalého statku v Bílichově vyletí v 18 hodin čarodějnice všech věkových kategorií a schopností. Vydají se na pouť po spřátelených oujezdech a dvorcích. Na hřišti za obecním úřadem se následně uskuteční opékání buřtů. Pokud nebude vhodné počasí, přesune se akce do kulturního domu.

Hořešovičky

Pálení čarodějnic se v Hořešovičkách uskuteční od 19 hodin u místního rybníka. Občerstvení je zajištěno.

Slaný-Kvíček

Hranice vzplane ve Slaném-Kvíčku ve 20 hodin. K tanci a poslechu zahraje skupina Ikaros. Návštěvníci se mohou těšit na ohňostroj ve 22 hodin. Připraveno bude také bohaté občerstvení a opékání špekáčků. Chybět nebudou čarodějnice v maskách. Děti mají vstup zdarma.

Libovice

Pálit čarodějnic v Libovici budou u místní hasičárny. V případě požáru to tak hasiči nebudou mít daleko. Zapálení ohně je naplánováno na 20.30 hodin. Pro děti nebudou chybět soutěže, trampolína či slackline. Připraveno bude také občerstvení a možnost opéci si špekáčky v krbu.

Libušín

Čarodějnický oheň s hudbou, posezením i hrátkami si děti a jejich rodiče v užijí v Mateřské škole Na Kopečku v Libušíně. Slavnost na školní zahradě začne v 17 hodin.

Třebíz

Na zahradě Mateřské školy v Třebízi se pálení čarodějnic uskuteční už od 15 hodin. Pro děti jsou připravené hry a opékaní špekáčků. Na akci budou přítomny dvě canisterapeutické psí ´slečny´. Občerstvení je v režii školky, ovšem to nikomu nebrání přinést si i své dobroty.

Buštěhrad

Filipojakubskou noc aneb Pálení čarodějnic v Buštěhradu odstartuje v 18 hodin průvod ze Žižkovského náměstí do prostranství Na Babkách mezi rybníky. Zde bude připraven program pro děti . Od 19.45 hodin se příchozí mohou těšit na zapálení hranice. O patnáct minut později začne hudební produkce. Postupně zahrají kapely Z.E.M, The Furnitures, Buštěhradská dráha a Rock and Roll Band Fido. Konec akce je naplánován na hodinu po půlnoci. Stánky se sladkým i slaným občerstvením jsou zajištěny. Akci pořádá kulturní výbor ve spolupráci s Junákem Buštěhrad Stráž Lidic.

Makotřasy

Pálení čarodějnic se v Makotřasech uskuteční od 17 hodin na pozemku za obecním úřadem. Akci bude předcházet vztyčení májky ve 14 hodin. Chybět nebude lampionový průvod, opékání buřtů, limonáda pro děti. Kostýmy čarodějnic jsou vítány. Akci pořádá Obecní úřad Makotřasy a Spolek Mako.

Kladno-Švermov

Oblíbená kladenská rocková kapela Anopheles pořádá své tradiční čarodějnické vystoupení. Návštěvníkům zahraje v areálu fotbalového hřiště Baníku ve Švermově. Pozvala si dva hosty. Prvním z jich je stochovská skupina Mentol a druhým švermovští Pjetplusjedna. Areál bude přístupný od 17 hodin a na místě nebude chybět čarodějnický oheň s možností opékání špekáčků či jiných dobrot.

Vinařice-Mayrau

Magickou noc plnou čarodějnického rejdění připravují pracovníci Hornického skanzenu Mayrau. Akce má název Čarodějnice na Mayrovce. Začne v areálu bývalé šachty v 18 hodin. V programu návštěvníci uvidí pohádku Hloupá žába. Uvede ji soubor Taška Kladno. Následuje diskotéka. Oheň zapálí ve 20 hodin. O půl hodiny později začne tančírna, živá hudba, skeče. Součástí bude i ohnivá show. Ve 22 hodin odstartuje tančírna – část druhá. Chybět nebude opékání špekáčků či výtvarné dílny a občerstvení.

Smečno

Smečenští se vydají pálit čarodějnice ke zdejšímu vojenskému skanzenu. Program tu v 16.30 hodin odstartují různé soutěže. Oheň pod krutou čarodějnicí bude zažehnut v 18.45 hodin. Špekáčky budou pro účastníky zdarma. Akci pořádají místní dobrovolní hasiči.

Stochov

Krátce před dvacátou hodinou se vydá lampionový průvod od Základní školy ve Stochově za doprovodu Veselé muziky. Jeho cílem bude sportovní areál, kde bude ve 20.30 hodin slavnostně zapálená vatra. Program pokračuje zábavou se skupinou Dlouhá noc. Občerstvení je zajištěno. Ve 21.30 hodin spustí ohňostroj.

Unhošť

Směrem k rybníku Bulhar se v 19 hodin vydá lampionový průvod od Městského úřadu v Unhošti. Oheň zde vzplane v 19.30 hodin. K poslechu a dobré náladě bude hrát skupina Corbel Brothers.

Velké Přítočno

Oslavy pálení čarodějnic neminou ani Velké Přítočno. Špekáčky bude možné na sokolském hřišti opékat od 18 hodin. Následovat budou soutěže pro děti a ve 20.30 hodin lampionový průvod obcí. Patnáct minut před 21. hodinou bude zapálena velká hranice, K dobré zábavě ve Velkém Přítočně zahraje kapela CoChcem.

Koleč

Velký slet čarodějnic z Kolče bude na přistávací ploše před mateřskou školou. Následně se jejich průvod vydá v 19 hodin obcí. Kromě vatry bude v programu také soutěž o nejhezčí masku a opékání špekáčků.

Hřebeč

Čarodějnice a čarodějové se dnes sletí v 17 hodin k budově Obecního úřadu ve Hřebči. Odtud se společně přesunou k přehradě, kde bude oheň i soutěž o nejhezčí zúčastněnou masku.

Hostouň

Hostouňští nadšenci, obecní úřad a sbor dobrovolných hasičů připravili oslavy pálení čarodějnic v Hostouni. Program začíná v 18 hodin ve školní zahradě za poštou. Účastníci se mohou těšit na kolo trestů pro čarodějnice, dramatickou scénu – čarodějnice před inkvizicí, soutěž pro děti i dospělé, stánky s masem, sladkostmi a občerstvením. Připraveny budou také štěstíčka pro děti.