Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Novodobá historie kladenské nemocnice byla započata tento týden

Kladno - Jeden z nejvýznamějších a nejnákladnějších projektů, jímž je bezesporu modernizace Oblastní nemocnice Kladno, byl slavnostně odstartován ve středu krátce před polednem poklepáním na základní kámen stavby.

15.10.2008
SDÍLEJ:

Poklepání na základní kámen kladenské nemocnice se uskutečnilo ve středu krátce před polednem.Foto: Deník/Kateřina Husárová

Rozsáhlá modernizace Oblastní nemocnice Kladno přinese pacientům zásadní zlepšení podmínek nemocniční péče. Celkové náklady se podle propočtů mají vyšplhat až do výše 1,2 miliardy korun.

Na základní kámen stavby poklepali ve středusymbolicky neurologickým kladívkem hejtman Středočeského kraje Petr Bendl, primátor Kladna Dan Jiránek, členové Rady Středočeského kraje, ředitel nemocnice Otakar Mareš a zástupci zhotovitelských firem.

„Před čtyřmi lety nám možná mnoho lidí nevěřilo, když jsme slibovali, že přivedeme kladenskou nemocnici k zásadní modernizaci. Projekt, na jehož začátku teď stojíme, posune tuto nemocnici na úroveň podobných zařízení v zemích na západ od nás. Je to samozřejmě dobrá zpráva pro pacienty, ale je to také důležitý příslib pro všechny zaměstnance, že se jejich zázemí i vybavení zlepší. Bez nich by ani sebekrásnější nemocnice fungovat nemohla,“ uvedl při slavnostním zahájení stavby hejtman Petr Bendl.

Nemocnici se pro financování stavby podařilo získat dlouhodobý úvěr od sdružení firem. Celková výše úvěru činí 985 milionů Kč.
Na splácení se bude podílet z pětaosmdesáti procent Středočeský kraj a z patnácti procent nemocnice. Zbývající část potřebných nákladů uhradí nemocnice z výnosu privatizace menších zdravotnických zařízení a z vlastního rozpočtu.

V rámci první etapy výstavby a rekonstrukce Oblastní nemocnice Kladno vyrostou celkem tři nové objekty.
„Největší pavilon akutní medicíny bude v budoucnu centrem nemocnice. V něm se soustředí nejnáročnější medicínské disciplíny - operační sály, jednotky intenzivní péče, ARO, jednodenní hospitalizace, endoskopické centrum, kardiostimulační centrum, angiografie, radiodiagnostické oddělení, centrální sterilizace, příjmové ambulance a urgentní příjem. Vznikne také samostatný pavilon transfuzní stanice a nový bunkr radioterapie s novým ozařovačem,“ představil projekt ředitel nemocnice Otakar Mareš. Při budování nových budov bude součástí dodávky také kompletní přístrojové vybavení.

„Součástí etapy modernizace nemocnice je také rekonstrukce přilehlé části původní budovy, tedy monobloku,“ zdůraznil ředitel nemocnice Otakar Mareš a dodal, že toto řešení umožní, aby se po dobu stavby nemusel zastavit provoz zařízení.
„Nové pavilony se propojí se stávající budovou a teprve potom začne její postupná rekonstrukce. Jakákoli jiná varianta by znamenala významné prodražení stavby a zastavení provozu nemocnice po dobu výstavby,“ doplnil s tím, že ve staré budově by navíc vůbec nebylo možné vytvořit strukturu moderní nemocnice s propojením jednotlivých pracovišť.

Do konce letošního roku bude podle jeho slov zřízeno staveniště, provedeny demolice objektů radioterapie a kožního pavilonu a budou zahájeny zakládací práce a přeložky inženýrských sítí. Stejně tak bude také dodána část přístrojové techniky.
Dokončení jedinečného díla, jež od počátku naráží také na odpůrce a skeptiky, kteří projektu nefandí, by mělo být úspěšně dovršeno 31. prosince 2010.

„Působil jsem zde v nemocnici čtyřicet roků a jsem velmi rád, že jsou lidé, kteří dokázali prosadit tu správnou koncepci a rozvíjet to, co zde před mnoha lety započal první primář nemocnice profesor Niederle. Současnému řediteli přeji hodně zdraví a síly, aby toto veliké dílo dokončil, protože je to jediná cesta vpřed a ta v medicíně vždycky platila,“ pronesl i někdejší primář oddělení ARO kladenské nemocnice Vladimír Lemon senior.

Autor: Kateřina Husárová

Místo události:
15.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Petr Ton // Kladno - Karlovy Vary 2:5, přípravné utkání, 2. 8. 2016
17

Uzdravený kanonýr Ton zkusí další návrat. Do Kladna?

Kladno porazilo Frýdek 4:1, v modrém obránce Martin Kehar

Hokejová pohoda Kladna, nebýt hloupých faulů

OBRAZEM: Exkurze budoucích čtenářů v Kladenském deníku

Kladno - Redakci Kladenského deníku navštívily ve středu děti z lesní školky se svými maminkami. Vzhledem k tomu, že i redaktoři mají, kromě pracovních povinností, také svoje rodiny, i ti nejmenší caparti chtějí poznat z blízka práci svých rodičů i příslušné prostředí.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

AKTUALIZOVÁNO

Nehody více než čtyřiceti vozidel zablokovaly dálnici D6 na Kladensku

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Dálnici D6 na Kladensku u Pavlova na pomezí dvou okresů ochromily nehody desítek aut. Od středečního rána se zde stala řada nehod.

On line: ptejte se Romana Šroby

Kladno - Středečním hostem sportovního on line rozhovoru bude předseda sportovní komise města Kladna Roman Šroba. Zajímá vás například s jak velkým rozpočtem pracují a kam prostředky určené sportovním klubům putují? 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení