Kvůli tomu, aby se občané města cítili ještě více bezpeční také ve frekventované zóně u autobusového nádraží, byl tento měsíc na panelový dům ve Všehlušické ulici nainstalován v pořadí již jedenáctý kamerový bod, na jehož financování se město Slaný tentokrát podílelo nejméně 450 tisíci korunami.
„Slaný patří k městům, které mělo kamerový systém mezi prvními v republice a už se nám mnohokrát osvědčil,“ uvedla slánský starosta Ivo Rubík.
Přestože někteří občané byli zpočátku proti z toho důvodu, že tím ztrácejí část soukromí, dneska jsou s ostrahou ve svém městě velice spokojeni.

Kvůli tomu, že kamerový systém města je napojen nejen na pult centralizované ochrany, ale i k bezdrátovému obenímu rozhlasu, je téměř stoprocentní jistota, že pachatel, jehož oko kamery zahlédne, je v krátkosti dopaden.

Díky dokonalému softwaru, jímž je kamerový systém vybaven, se ve chvíli ohrožení sledovaného objektu všechna záznamová zařízení dívají stejným směrem bez pomoci osoby, která sedí v místnosti.

„Donedávna byl systém propojen i s republikovými policisty, kteří měli navíc při manipulaci s kamerou právo veta. Vzhledem k tomu, že se přestěhovali do jiného působiště, bude propojení nanovo obnoveno nejdříve v příštím roce,“ doplnil starosta Rubík.

Podle jeho vyjádření se v takovém případě jedná nejméně o padesátitisícovou investici a město nechce nadále suplovat povinnosti, které náleží státu.
Kromě jedenácti kamer, které střeží Slaňáky a naposledy byly nápomocny při hledání stařenky, vydání svědectví při dopravní nehodě nebo pátrání po několika celostátně hledaných osobách, je území Slaného střeženo také v lokalitě čtyř slánských hřbitovů.

„Na hřbitovech je umístěno celkem sedm kamer, které jsou ochranou nejen majetku, ale i osob, jež sem docházejí. Tam sice nejsou tak špičkové přístroje, jako jinde ve městě, ale svůj účel dostatečně splní,“ uvedl vedoucí Městské policie ve Slaném Pavel Štěpánek.

Na základě dlouhodobého průzkumu se vedení města společně se slánskými preventisty sjednotilo v tom, že příští kamerová bod bude umístěn s největší pravděpodobností v bývalém vojenském sídlíšti.

„Jsem za to ráda, protože se večer už bojím chodit sama, když vidím, kolik je se tu městě pohybuje divných přistěhovalců. Pokud kamery dokáží zvýšit bezpečnost, budu se po ulicích pohybovat zase o něco klidněji,“ uvedla žena ze Slaného.