„Byla vytipována místa, kde bude kompletně frézován povrch silnic,“ uvedl vedoucí odboru dopravy a služeb kladenského magistrátu Tomáš Fujan. Už v pondělí tak budou zahájeny opravy havarijního stavu vozovky a chodníku v ulici Osvoboz. pol. vězňů u finančního úřadu, které jsou narušeny geologickým zlomem pod povrchem. Objízdná trasa ve směru od ulice I. Olbrachta zde bude vedena ulicí Leoše Janáčka a Poděbradovou ulicí (kolem ČSOB), do ulice Váňova. Od gymnázia pak ulicemi L. Janáčka, Poděbradova a Váňova na pěší zónu, případně do ulic Suchardova a Ctiborova. „Práce na opravách budou trvat přibližně týden,“ nastínil Fujan.

Zásadnější pro motoristy pak bude přibližně desetidenní uzavírka části frekvetnované Vodárenské ulice, která začne ve čtvrtek 16. srpna. „Kromě rekonstrukce vozovky zde bude zcela prestavěn nynější kruhový objezd tvořený z nevzhledných betonových bloků, vznikne zde nové vodorovné i svislé dopravní značení“ řekl vedoucí odboru. Objízdná trasa pro autobusy povede ulicemi Americká, Holandská, Dánská a Unhošťská na původní trasu. Ostatní řidiči budou moci projíždět Americkou, Arménskou a Pražskou ulicí. Ještě tento víkend budou pokračovat opravy v ulici Dukelských hrdinů u divadla a také v ulici Zd. Petříka (v úseku od Vančurovy ulice k ulici K Nemocnici). Ke konci se blíží celková rekonstrukce havarijního stavu dlážděné části silnice a chodníků v ulici Dr. Streinera.

„Pokud by se podařilo v rozpočtu ušetřit nějaké peníze, lze ještě uvažovat o opravě části vozovky v ulici Maxe Švabinského. Žádné jiné zásadní práce už nejsou už letos plánovány, samozřejmě kromě havarijních situací s výtluky,“ prohlásil Fujan.
V současnosti jsou rovněž opravovány chodníky v Hřebečské ulici, kde se odbor dopravy a služeb snaží vyhovět požadavkům na bezpečný pohyb vozíčkářů, dále pak chodníky v Polské ulici. Hotovy už jsou chodníky ve Fibichově a Havířské ulici, stejně jako v areálu ZŠ v Brjanské ulici. V Dánské ulici byla instalována nová autobusová zastávka, další se objeví v Americké ulici a u Poldovky.