„Minimálně od roku 2004 jsme upozorňovali na zhoršující se stav komunikace. Od té doby se navíc doprava zvýšila několikanásobně. V poslední době si tudy krátí cestu navíc desítky kamionů, které šetří na mýtném.

Soukromé domy jsou v důsledku otřesů trvale poškozovány, dochází tím ke zhoršování kvality bydlení,“ uvedla starostka Smečna Pavla Štrobachová. Kvůli tomu, že vedení města ani občané si nechtěli nechat situaci líbit, společně i prostřednictvím Kladenského deníku vytrvale apelovali na krajské úředníky a dočkali se pozitivního výsledku.

Podle nejnovějších informací bude kritický úsek smečenské silnice v délce 1,7 kilometru již za pár měsíců opraven. „Jsem velice ráda, že jsme se konečně dočkali. Tvůrci díla nás navíc utvrzují v tom, že práce nepotrvají déle než dva týdny,“ řekla Štrobachová.

I když Smečenským nyní úředníci sice vyhoví, své největší bolesti se ale hned tak nezbaví. Přesto, že v územním plánu obce je zakreslen už roky obchvat, který by vyloučil dopravu z města docela, peníze na něj v dohledné době v žádném případě nebudou. „Jsem realistka a nepočítám s tím, že se najdou chybějící miliardy. Je to hudba budoucnosti, ale i tak věřím, že bude někdy uskutečněn,“ uzavřela starostka. (hus)