Problém se zatápějícím se kanálem v místě autobusové zastávky řeší od podzimu loňského roku někteří obyvatelé kladenské čtvrti Dubí.

Podle Josefa Veselého se jedná o vpusť u zastávky MHD Sokolovna. „Ten kanál je totálně ucpaný a vozovka se tu propadá. Kdykoli zaprší, hned vedle chodníku se začne tvořit velká louže. Problém nastane, když lidé chtějí nastoupit do autobusu. Když přijede rozumný řidič, zastaví těsně u chodníku, ale někteří zaparkují vedle nebo přímo v louži. To se pak starší člověk suchou nohou do autobusu nedostane,“ sdělil.

Jiří Veselý tvrdí, že už několik místních obyvatel se obracelo na magistrát s žádostí, aby tento problém někdo řešil, ale od podzimu se prý nic neděje. „Já sám jsem to urgoval dvakrát, ale nepomohlo to,“ řekl Veselý.

Vedoucí odboru dopravy a služeb kladenského magistrátu Tomáš Fujan se k problému vyjádřil, že pracovníci úřadu už tuto stížnost obdrželi. „Podle našich informací je koš ve vpusti čistý, ale celá přípojka je v jednom místě zborcená. Od vodáren jsme objednali kameru, která přesně zjistí místo závady. Díky tomu nebudeme muset rozkopávat silnici zbytečně, ale pouze v místě havárie,“ řekl. Tomáš Fujan také uvedl, že výsledky z průzkumu by měly být známy nejpozději v polovině příštího týdne.

Jeho slova včera Kladenskému deníku potvrdila i mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová. „Dnes se v lokalitě uskuteční čištění stoky a nejpozději zítra ráno by tu měl být proveden průzkum kamerou,“ sdělila.

Pravidelné kontroly v rámci preventivní údržby na 600 kilometrech kanalizace přitom vodárny podle harmonogramu provádějí zhruba dvakrát do roka. Kromě čištění tlakovými vozy prevenci doprovází právě i vizuální kontrola kamerami. „Záznamy pomáhají k získávání informací o aktuálním stavu potrubí a umožňují tak předcházet možným haváriím či problémům při transportu odpadních vod od producentů na ČOV. Náklady spojené s preventivní údržbou se šplhají přes pět milionů korun ročně,“ dodala Kozlová.