V novém objektu je celkem 51 jedno a dvoulůžkových pokojů. Každý má vlastní toaletu a sprchový kout. Obyvatelé domova budou moci využívat nabídku služeb bufetu a kuchyně, přes knihovnu s internetem, studovnu, kapli, až po rehabilitaci či lékařskou ordinaci.
„Přestože je zde přes padesát nových pokojů, kapacita domova se zvýší asi o třicet míst, ze stávajících přibližně sto dvaceti na sto padesát . Důvodem je, že ve starší budově budeme rušit vícelůžkové pokoje a jejich obyvatele budeme postupně přestěhovávat do nového křídla," uvedl ředitel zařízení Radim Král.

Vnitřní vybavení přístavby zahrnuje nábytek, elektrická pečovatelská lůžka, vozíky na prádlo, vybavení koupelen a toalet, elektrické spotřebiče a podobně. Kromě pokojů byly vybaveny také masérny a kadeřnictví. Vedle toho jsou obě křídla budovy zateplené a mají novou fasádu.

„V nové přístavbě jsou také dva odlehčovací pokoje, tedy služba, jíž jsme dosud neposkytovali. Lidé, kteří doma pečují o seniora a potřebují někam krátkodobě odjet, ho sem mohou na několik dní umístit," vysvětlil ředitel.

Město investovalo do nové přístavby zhruba sto dvacet milionů korun. Dalších asi osm milionů korun stálo vnitřní vybavení. V tomto případě město už mohlo čerpat evropské dotace, které pokryly zhruba pětaosmdesát procent nákladů.

„Jsem velmi potěšen, že moderní přístavba konečně může začít sloužit svému účelu, tedy našim seniorům," řekl první náměstek primátora Zdeněk Syblík.

Myšlenka vzniku přístavby jediného městského domova pro seniory na území města Kladna se zrodila zhruba před šesti lety. Stavební práce začaly položením základního kamene před třemi lety. Největší průtahy pak nastaly ohledně interiérového vybavení. Trvalo téměř půldruhého roku, než se objekt podařilo vybavit nábytkem.

„Projekt na interiéry jsme mohli začít zpracovávat až po kolaudaci budovy. V prvním výběrovém řízení podmínkám vyhovovala pouze jedna firma, proto bylo nutné udělat veřejnou soutěž znovu," vysvětlil Radim Král.

Před vedením domova nyní stojí úkol v podobě postupné rekonstrukce interiérů starší budovy. Ze zmíněných vícelůžkových pokojů vzniknou maximálně dvoulůžkové. „Projekt je zpracováván. Začít s první etapou prací chceme ještě v letošním roce," poznamenal ředitel.
Slavnostního otevření nové přístavby se zúčastnila například i jedenaosmdesátiletá Marie Moreiová z Kladna. 
V Domově pro seniory v ulici Fr. Kloze je spokojena. „Žije se i tu dobře, pěkně se o nás starají," pochválila zaměstnance zařízení.

Marie Moreiová může mluvit o štěstí. Ne na každého uchazeče o umístění do domova pro seniory se totiž dostane. Poptávka i po dokončení přístavby převyšuje nabídku.

„Evidujeme zhruba tři sta dlouhodobých žádostí a asi šedesát akutních. Nyní máme volná dvě až tři lůžka, ale právě ve vícelůžkových pokojích, která se špatně obsazují. I to je důvod, proč budeme tyto pokoje přestavovat," konstatoval ředitel domova pro seniory.
Pověření sociální pracovníci domova vždy na začátku každého roku podané žádosti kontrolují a oslovují klienty s tím, zda trvá jejich požadavek na umístění.

Kladenský domov pro seniory zřizuje město. Ve čtvrti Švermov je pak další domov pro seniory zřizovaný Středočeským krajem.