Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pro Karla Bureše byli psi vším

Slaný - V miniseriálu Kladenského deníku jsme vám představili čtyři slánské strážníky psovody. Dnes k nim přibude pátý. Článek je věnován in memoriam psovodu Karlu Burešovi. Při výkonu povolání se kromě standardní výstroje a výzbroje neobejdou bez doprovodu svých čtyřnohých přátel. Služební pes je nedílnou součástí jejich zaměstnání, ale i stylem života, pro který se často rozhodli už v raném věku. Služba se zvířetem je naplněním jejich snu. Je to ale i starost a odpovědnost navíc. První strážníci psovodi začali u Městské policie (MP) ve Slaném působit v roce 2008.

9.2.2012
SDÍLEJ:

Strážník - psovod Karel Bureš při akci s dětmiFoto: Foto: Pavel Štěpánek

Strážník psovod Karel Bureš (1960 2010) nastoupil k MP do Slaného v roce 2007. Vedení města tehdy přišlo se zajímavým počinem, nahradit nedostatek strážníků služebními psy. Karel jako zkušený výcvikář a psovod Policie České republiky, kde působil patnáct roků, pomohl vytvořit kolektiv slánských psovodů. Ten je od roku 2008 stabilně čtyřčlenný .

V. díl: Karel a Rony

Karel sloužil ve Slaném s rotobullem Ronym (kříženec rotweillera a bullteriéra) až do roku 2010, kdy zemřel v důsledku vážné nemoci.

Kladenskému deníku Karlova dcera Šárka Burešová řekla: „Psi byli pro otce vším. Tatínek se jim věnoval od svých třinácti let. Jako má někdo víru v Boha, on měl pejsky. Byl jimi přímo posedlý. Doma jsme jich mívali i šest a jeho stanicí bylo cvičiště ve Zvoleněvsi. V současné době nám zůstali po tátovi tři psi,“ řekla Šárka Burešová.

„Karel pomáhal cvičit psy nejen ve Slaném. Byl navíc členem komise u firmy, která se věnovala výcviku služebních psů. Za svůj život vychoval desítky zvířat. Karla Bureše znali lidé po celé republice. Byl to specialista a odborník. Vloni jsem se zúčastnil zkoušek loveckých psů ve Vlašimi. Přišla pochopitelně řeč i na Karla a Ronyho. Bohužel jsem musel konstatovat, že Karel už není mezi námi,“ řekl vedoucí MP Slaný Pavel Štěpánek.

Podle jeho slov to byl člověk velmi spolehlivý. Pokaždé, když měl někdo problém, šel a pomohl. Byl přísný, ale spravedlivý. Dcera Šárka k tomu dodala: „Uměl se rozčílit, ale jinak byl moc hodný a takzvaně pro každou špatnost,“ doplnila s úsměvem. „Maminka se o něj pokaždé trochu bála, protože se stávalo, že přišel ze cvičáku pokousaný,“ dodala Šárka Burešová.

Na tatínka a jeho sportovní úspěchy ale doma nezapomínají. „Udělali jsme mu síň jakousi slávy. Je to naše předsíň, kde jsou všechny jeho poháry a medaile ze závodů,“ řekla dcera.

Podle jejích slov si otec nejvíce cenil vítězství s Ronyho otcem Aronixem v kategorii P4 (nejvyšší možná dosažená zkouška služebních psů).

Chloubou rodiny je i kniha pro chovatele a výcvikáře s názvem Americký stafordšírský teriér, kterou napsal Karel Bureš společně s Hanou Petrusovou. Na počest slánského strážníka psovoda se uplynulou sobotu uskutečnil ve Slaném v prostorách 3. ZŠ v Rabasově ulici první ročník Memoriálu Karla Bureše, obranářský závod.

Autor: Kateřina Husárová

Místo události:
9.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto
19

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kladno - Někteří řidiči si svůj vůz přezouvají doma vlastními silami, jiní by byli bez pravidelných služeb pneuservisů nahraní. Na několik otázek, týkajících se právě služeb pneuservisů a přezouvání pneumatik, Deníku odpověděl vedoucí kladenské pobočky Chára Sport Zdeněk Kocourek.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení