Kolik práce může jediný člověk za lidský život stihnout? To je skutečně velice individuální. Zatímco jeden nestačí vůbec nic, druhý nadělá činností za dva i za tři. A to přesně vystihuje aktivitu nezdolného slánského muzikanta, pedagoga a skladatele s maďarskými kořeny Karola Hevessyho (vpravo na snímku).

Přestože je to celoživotně pracovně velice vytížený člověk, je až neuvěřitelné, že mu zbude čas i na jiné záliby než jsou hudba a rodina. Karol má i další velkou vášeň skládání a lepení papírových modelů hradů a zámků. Do panelákového bytu se už v žádném případě nevejdou.

Bylo proto načase vyjít s nimi na veřejnost. Jedinečný prostor tak nabízí v těchto dnech autorovým modelům Galerie Dobeška ve Slaném na Masarykově náměstí ve staré radnici (přízemí sídla městské policie).

Výstava děl, kterou zahájil hudebním úvodem sám autor s přáteli, je k vidění až do soboty do dvanácti hodin. Dobeška skutečně stojí za návštěvu. Hodiny trpělivé mravenčí práce proměnil Karol Hevessy v jemné umění. Jak s úsměvem říká, čas si dokáže najít, protože ho neztrácí zbytečně například v hospodě.