V hudební anketě Kladenský Otík 2011, která vyvrcholila v závěru uplynulého roku, se Katka umístila na prvním místě. Pomyslnou štafetu tak převzala po slánské písničkářce Simoně Klímové, která si vítěznou plaketu odnesla rok před ní.

Pro Kateřinu pocházející z Kladna-Švermova je zpěv alfou a omegou všeho. Věnuje se mu odmala a dnes nejen ve volném čase. Hudební výchovu má jako povolání. V současné době vyučuje děti v 5. základní škole v Kladně. Řadu let působí také jako sbormistryně různých hudebních těles. Při kladenské základce vede předškolní sbor a přípravný sbor Berušky.

Muzikální jsou, kromě Kateřiny, v její rodině všichni, včetně syna Honzy a manžela Pavla. Kateřina mohla být krasobruslařkou nebo baletkou. Hudba ale nakonec převážila a kromě zpěvu ovládá hru na klavír, kytaru i flétnu. K tomu všemu si ale ponechala i svoji další velkou vášeň a tou je její kůň.

Vítězkou Otíka 2011 se stala, jak sama říká, asi hlavně díky hlasům kamarádů z regionálních kapel, se kterými zpívá přes dvacet roků.

Přestože Katka zvítězila v hudební anketě na plné čáře, o své nominaci dlouho vůbec netušila, stejně jako o vítězství. Slavnostního večera se proto nezúčasnila a při jejím pracovním vytížení ji Kladenský deník zastihl a až tento týden.

„Byla jsem velice překvapená a mám z umístění velkou radost. Díky tomu, že jsem o své účasti v soutěži dlouho netušila, nikdo mě nemůže podezírat z toho, že jsem si sama posílala hlasy,“ řekla s úsměvem Katka.

Více než sobě samé připisuje Katka zásluhy několika regionálním kapelám, kterými za svůj život prošla a mnohé se tam naučila.

„Nominovaná jsem byla ještě jako zpěvačka kapely Globus Band. Ta má základnu ve Velvarech. Kvůli tomu, že jsme ale ve skupině působili s mým životním partnerem baskytaristou Pavlem oba, museli jsme zkrátka po čase spolupráci ukončit. Nebylo možné, abychom nebyli každý víkend doma oba,“ vysvětlila zpěvačka. Přesto bez hudby ani jeden z nich být nedokáže.

„Nyní to řeším tak, že zpívám v kapelách na požádání a nebo jako záskok. Jsem odchovankyně skupin Krystal, Anopheles, Globus, než se stal Globus Bandem. Nemám problém kdykoli vypomoci, když mě kluci požádají,“ doplnila zpěvačka. „Velmi mě těší, že mě lidé i po dvaceti letech spojují například s Krystalem a nezapomněli na mě. To je velká pocta,“ řekla Kateřina. Kromě širokého spektra hudebních stylů kde nechybí rock, pop, bigbeat a country, se Kateřina pouští i do textů. Posluchači znají její tvorbu v podání kapely Krystal, slova písně Cesta tam i zpět. V originálu ji zpívá Bonye Taylor. Globus Bandu opatřila českým textem píseň Snad zítřejší, který napsala na hudbu kapely Status Quo.

„Nejvíce textů tvořím pro děti. Když se jim písnička ve škole hodně líbí a mrzí je, že má jen jednu sloku, vytvořím další,“ uzavřela Kateřina Kučerová.