Jak připomněl ředitel školy Petr Paták, od prvotního nápadu do vybudování kavárny uplynuly dva roky. Prostory Cafe Beneš budou už začátkem nového kalendářního roku určeny také veřejnosti. „Kavárna je primárně určena pro odborný výcvik našich žáků a pro zaměstnance školy. Ve chvíli, kdy dokončíme samostatné sociální zařízení, vítána bude i veřejnost,“ potvrdil ředitel.

Při zahájení provozu kavárny první říjnové pondělí byla mezi hosty i světově uznávaná cukrářka Mirka van Gils Slavíková, která se školou dlouhodobě spolupracuje v rámci studijních projektů a workshopů.

Co se týká nabídky gastronomických služeb, kavárna není prvním počinem na půdě školy. Ve stejném duchu tam už po léta funguje i školní jídelna, která je vyhledávána desítkami strávníků z řad pracovníků sousedních firem, institucí i dalšími Kladeňáky.

Oběd za čtyřiaosmdesát korun

Školní kuchyně produkuje denně okolo tří set jídel, kompletní oběd s polévkou a zákuskem či ovocem přitom stojí cizí strávníky 84 korun. Cenově dostupná je aktuálně i káva ve školní kavárně, která začíná na 39 korunách. Ostatní nápoje jsou v nabídce od 27 korun.

Kromě kavárny je novinkou tohoto školního roku ještě pět nových učeben vybavených nejmodernějšími technologiemi. Vybavení tříd, které byly dokončeny o letních prázdninách, stálo 5,2 milionu korun. Školní kavárna byla postavena za 3,2 milionu korun, kraj na ni přispěl 2,2 milionu korun. Škola se na nákladech podílela jedním milionem korun z vlastního investičního fondu.

Střední školu, která vzdělává žáky a studenty v různých oborech, gastronomických, podnikatelských nebo formou lycea, navštěvuje aktuálně 615 žáků.