Aktuálně už je zdálky vidět nad terénem velký modrý tobogán a upevněna už i klouzačka. Jak potvrdila manažerka rozvoje města Magdaléna Stýblová, která má projekt plovárny na starosti, aktuálně je dokončována strojovna s technický zázemím a upravován okolní terén.

Aby si návštěvníci mohli pobyt na plovárně užít se vším komfortem a nemuseli ležet na hlíně, bude provedena pokládka travního koberce na ploše 3000 metrů čtverečních. Kromě toho přibydou i další vychytávky, jako stínící plachta nad dětským bazénem, aby byli nejmenší plavci chráněni před přímým sluncem.

Návštěvníky ze všeho nejvíce zajímá cena vstupného. O té se na radnici stále ještě radí. Stejně jako jinde bude platit vstupné celodenní, zvýhodněné odpolední a promítnuty budou i slevy pro děti, seniory a osoby ZTP aj. Při vstupu využijí návštěvníci klasickou pokladnu i nově samoobslužný kiosek. Platbu bude možné provést i on-line.

Provoz plovárny bude ve správě Veřejné sportovní haly (VSH), která zajistí i provozovatele pro stánek s občerstvením. K tomu účelu vzniká na plovárně zcela nový objekt. Chybět by nemělo základní občerstvení a běžné druhy nápojů.

Jelikož plovárna sousedí s Kumpánovou zahradu a historicky byly oba subjekty propojeny, o jejich průchodnosti uvažuje město v další etapě. „Letos to určitě ještě nebude, ale výhledově bychom rádi umožnili lidem průchod z plovárny do zahrady,“ uzavřela manažerka rozvoje města.