Slaňákům ve spojení se Společností patriotů Slaného a Kladenského deníku se další ročník Keltského telegrafu jednoznačně povedl. 

Vloni se sešli na Slandě poprvé oficiálně pouze tři čerti. Letos už přes padesát. Krásná účast!! A dokonce mezinárodní. Přijeli i Keltové z Maďarska a nechyběl ani slánský místostarosta Martin Hrabánek.

Děkujeme proto všem! Vzhledem k tomu, že se oproti teplému sobotnímu odpoledni ochladilo a přišel avizovaný déšť, účastníci telegrafu se rádi ohřáli  u ohně a pochutnali si na výtečných vuřtech z farmářského obchodu a hlavně, setkali se s přáteli.

Štafetu přebrali Slaňáci ve 20:16 hodin z Vinařické hory u Kladna od pořadatele - farmáře Josefa Františka Krále  a jeho družiny a předali posléze na staroslavou Budeč. Světla jsme viděli dále i na Řípu a dalších trasách.

Co si přát víc!

Zdravíme jaro, vítáme jaro, máváme a těšíme se na další ročník.

Velké poděkování patří všem, kteří dali povolení rozdělat oheň v lomu pod přírodní památkou Slánskou horou a odpálit světlice.

Obrovský dík patří dále Městské policii Slaný, která držela po celou dobu akce na Slandě hlídku, stejně jako Martinu Jirákovi, jenž potěšil účastníky svými farmářskými uzenářskými pochoutkami. V neposlední řadě patří poděkování členům SpS Jirkovi Vranovi a Pavlovi Varvařovskému - hlavním odpalovačům světlic. 

Obrovský dík patří ovšem nejvíce všem lidem, kteří dorazili na vrchol Slánské hory a z loňského počtu tří zvedli účast jednotlivců na Kelském telegrafu ve Slaném na více než padesát.