Aby nebyla kontinuita přerušena, vyšplhalo se na vyvýšeniny za městy pokaždé jen několik jedinců, kteří letos v jednotném čase v sobotu 20. března v 19.30 hodin odpálili, coby reprezentanti všech zasvěcených, světlice napříč republikou i za hranicemi.

„Jsem přesvědčený, že na první pohled nepatrná aktivita malých skupinek může mít vliv na život nás všech. O pozitivním symbolickém významu světla jsem se už zmiňoval mnohokrát. Při Keltském telegrafu k němu využíváme ohně, světlice či jiné zdroje. Zažehuje a posiluje se však i to důležitější světlo uvnitř nás. V době neklidu, zmatků, nejistoty a s tím spojeného negativního stresu, jsou důležité pevné body, o které se opíráme. Můžeme je hledat ve vnějším světě, nalézat v přírodě na mystickém kopci, ale především v našem nitru,“ zdůraznil původní myšlenku Vlastimil Hela – „vrchní čert“, hlavní iniciátor a pořadatel Keltského telegrafu v Čechách a na Moravě.

A připomněl: „Jedním z poselství Keltského telegrafu je odkaz k pradávné tradici našich předků spojený s návratem k sobě samým. Přeji vám k tomu hodně štěstí a pevné zdraví! Je patrné vaše odhodlání v započatém díle pokračovat. Děkuji všem za podporu Keltského telegrafu a věřím, že ten příští proběhne, jako těch prvních deset,“ uzavřel Vlastimil Hela.