Jak využít nefungující kladenské kino Sokol? Na tuto otázku zatím kladenští sokolové, kteří objekt vlastní, neznají definitivní odpověď.

„Stále není nic rozhodnuto. Naší představou je víceúčelové využití pro sport i kulturu. Mohly by se zde konat hudební koncerty, ale i pódiová sportovní vystoupení, například mažoretek, gymnastů či v aerobiku, případně cvičení pro seniory nebo rehabilitační cvičení. Rádi bychom, aby sál mohli využívat členové Sokola a nesloužil jen jednomu sportu. K tomu je ale zároveň nutné vybudovat nezbytné zázemí, sál také potřebuje vymalovat,“ nastínil starosta TJ Sokol Kladno Vladimír Tkadlec. O dotace na tyto účely by sokolové do budoucna chtěli žádat kladenský magistrát , případně krajský úřad. Výše nákladů na rekonstrukci ale zatím nemají vyčíslenu.

Sokolové rovněž vedou jednání s provozovateli kina Hutník. Pokud dojde ke shodě, mohl by být Sokol využit možná už od listopadu jako druhý promítací sál jmenovaného biografu.

„S představiteli Sokola jsme se shodli, že nechceme, aby tam byla tržnice. Pokud však prostory Divadla Lampion budou využívány víceúčelově, nedokážu si představit, že by se dvě podobná zařízení v centru města uživila. Proto bychom raději uvítali, kdyby bývalé kino sloužilo spíše pro sportovněji zaměřené aktivity,“ poznamenal k problematice kladenský primátor Dan Jiránek.