Na kladenské stanici, která je největší stanicí ze všech dvaatřiceti ve Středočeském kraji, si mohli návštěvníci prohlédnout veškerou výjezdovou techniku, kterou kladenští hasiči disponují. Jedná se téměř o dvacítku vozidel od malých velitelských vozidel počínaje až po ty největší, těm vévodí třicetitunový vyprošťovací automobil. Pokochat se nejen malí zvědavci mohli také novým čtyřicetimetrovým žebříkem, ten dokonce mohli vidět i v akci, když se šplhal vysoko k mrakům. Kromě klasických cisternových stříkaček ukázali hasiči také nepříliš běžné věci, jako byl například kontejner pro náhradní láhve se stlačeným vzduchem, velké čerpadlo či gumový nafukovací člun.

„Doufám, že si každý vybral to, co ho zajímalo. Prohlédnout si návštěvníci mohli veškerou naší techniku. Nejvíce se děti zajímaly o vyprošťovací hydraulické zařízení, tedy nůžky a rozpínák. Také se rády posadily za volant, když je rodič vysadil, mohly se dokonce sklouznout po skluzu jako opravdoví hasiči," řekl Kladenskému deníku mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.


Vyzkoušet si caparti mohli také hasičskou helmu a hasičský zásahový oblek, jako vzpomínku na návštěvu stanice si pak odnesli drobné dárky, jako byly bonbóny, omalovánky, vystřihovánky a další. „Zkouška hasičské helmy je velmi oblíbená, děti si často zkouší také naskočit do připravených bot s kalhotami. Když je dítě malé, tak ve výzbroji vypadá jako kocour v botách," řekl s úsměvem Ladislav Holomčík.

Varovat všechny příchozí měla malá výstavka, která ukazovala případy vyhořelých domácích spotřebičů. „Ve většině případů požáru v domácnosti jsou totiž na vině špatné prodlužovací kabely, neoriginální či poškozené nabíječky," vysvětlil Ladislav Holomčík při pohledu na vyhořelý notebook, mobilní telefon nebo rychlovarnou konvici. Podle jeho slov je dobře, že hasičárnu navštívili i ti nejmenší, protože pak v kritických okamžicích hasiče poznají, nebojí se jich a nezmatkují.