Hmotný dar v hodnotě 235 tisíc korun přišla ve středu přímo do zdravotnického zařízení osobně předat zakladatelka a prezidentka nadace Vendula Pizingerová spolu s ředitelem Kapky naděje Janem Fischerem a Petrem Milatou mladším, jednatelem firmy Beznoska, která nadačnímu fondu poskytuje dlouhodobou podporu.

„Spolupráce s Kapkou naděje si velmi vážíme a jsme rádi, že se nám díky jejich pravidelným darům daří stále zlepšovat péči o naše nejmenší pacienty. Věříme, že naše spolupráce bude pokračovat stejně úspěšně i v dalších letech,“ řekl Jaromír Bureš, předseda představenstva kladenské nemocnice.

Na dětské oddělení bylo díky podpoře nadačního fondu možné zakoupit například přístroj k vyšetření očí u dětí po porodu, odsávačku mateřského mléka, sondu k ultrazvuku, přístroj monitorující krevní tlak, odsávačku hlenů nebo vyhřívané podložky. Součástí daru bylo také vybavení do dětských postýlek či plastová lehátka do vaniček.

Během návštěvy si zástupci Kapky naděje již tradičně udělali čas také na malé hospitalizované pacienty a potěšili je na pokojích předáním hraček, knížek a dalšími dárky.