„Pulsní oxymetr, který může do magnetické resonance, pomůže zejména v léčbě akutních dětských pacientů,“ připomněla během středečního předávání radní pro oblast sociálních věcí radní pro oblast sociálních věcí Aneta Heřmanová (ČSSD), která sama kladenskou nemocnici velice dobře zná, donedávna zde totiž působila jako hlavní sestra.

Novinkou jsou na dětském oddělení také pasivní matrace z produkce známého výrobce nemocničního vybavení ve Slaném. Speciální úprava v oblasti boků pacienta jednak lépe upravuje rozložení tlaku mezi pokožkou pacienta a podložkou, což zabraňuje vzniku proleženin, jednak vylepšuje cirkulaci vzduchu; materiál potahu navíc přispívá k omezení pocení. 

Tragická nehoda autobusu u Horoměřic na Praze - západ v pátek 12.ledna.
Dopravce chce uhradit náklady na pohřeb obětí nehody u Horoměřic

Na nákup nového vybavení pro pacienty dětského oddělení jedné ze svých oblastních nemocnic přispěl prostřednictvím Kapky naděje částkou 80 tisíc korun Středočeský kraj, další peníze pocházejí z výtěžku projektu Koně pomáhají. 

U předávání darů tak nechyběli ani jeho ředitel Jan Fischer a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová. Ta si návštěvu malých pacientů doslova užívala. „Pomáháme ve více než čtyřiceti nemocnicích napříč naší republikou, přičemž mezi ně patří i ta kladenská. Jsme rádi, že můžeme navštívit nemocné děti a obdarovat je,“ řekla Kladenskému deníku Vendula Pizingerová, které se na dětském oddělení moc líbilo. „Jsme sice zvyklí chodit hematologiích, onkologiích nebo transplantačních jednotkách. Tohle je ovšem něco jiného. Jednalo se o milou a přátelskou návštěvu, děti byly moc fajn,“ dodala.

Ilustrační foto.
Napětí mezi sousedy v paneláku dospělo až k pokusu o vraždu