„Před nedávnem jsme biomedicíně poskytli za jednu korunu další budovu v kasárnách. Aktuálně se nám ozývá i stavební fakulta, že by chtěla v Kladně najít odpovídající prostory a vytvořit středisko pro školní laboratoře a podobně,“ uvedl primátor Dan Jiránek a zdůraznil, že radnice by ráda stavařům poskytla prostory například v průmyslovém areálu někdejších hutí. „Vše bude záležet na tom, co by tam chtěli provádět,“ upozornil primátor. „Pokud by se jednalo o hlučnější činnost, jako jsou crash testy automobilů, bylo by potřeba, aby byl objekt vzdálen od obytné zástavby,“ podotkl.

Město mimo jiné jedná o i tom, že by se do části kasáren mohlo přesunout školicí středisko společnosti Veolia a Středočeských vodáren. „Vodárna v Praze Podolí je reaktivována a my se domníváme, že pro Kladno by to byl vhodný doplněk ke sportovnímu areálu, hotelu, restauraci a podobně. Vzniklo by zde školicí středisko, které ideálně naváže na aktivity ČVUT, navíc je vše v těsném sousedství areálu vodáren,“ dodal Jiránek.

FBMI v Kladně navštěvuje okolo 1500 studentů. Fakulta využívá budovu na náměstí Sítná i bývalá kasárna ve Sportovní ulici. Loni v prosinci vedení školy, včetně správní rady potvrdilo, že fakulta začne využívat další budovu v areálu, na jejíž opravu nyní shání peníze.