Tento týden v pondělí podepsal kladenský radní a jednatel Sportovních areálů města Kladna (SAMK) Jiří Chvojka (ANO) protokol o předání staveniště. „Jedná se o velký projekt, při kterém se odstraní starý tobogán na letním koupališti, který už byl v dezolátním stavu a nedostal více povolení k provozování a mimo to se šetrně demontují stávající tobogány na krytém aquaparku. Ty budou následně využity na venkovním koupališti. Přibude zde i nový dojezdový antikorový bazén,“ říká jednatel SAMK Jiří Chvojka.

Po dobu rekonstrukce bude část plochy areálu nepřístupná. „Kapacitu tří tisíc návštěvníků na letním koupališti snížíme dočasně asi o pět set lidí. Vše je zapotřebí i kvůli zachování bezpečnosti. Uvažujeme proto o slevě na vstupném,“ dodává radní. Kromě toho bylo potřeba dobře zkoordinovat cestu na staveniště pro těžkou techniku i průchod veřejnosti. Komu by přesto mírné omezení při letní rekreaci způsobovalo problém, může využít po celé léto i další městské koupaliště v přírodním areálu u lesíku Bažantnice.

Krytý aquapark pak dostane tobogány nové. „Budou zateplené, protože nynější už nejsou ekonomické kvůli ztrátě tepla. Zároveň je stavba plánována tak, aby došlo k co nejmenšímu omezení provozu na obou sportovištích,“ dodává Chvojka.

Dráhu kamikaze radní Chvojka prý pojede osobně odzkoušet do sousedního Německa. „Ve světě jsem podobné atrakce viděl, kdy se pod vámi otevřou padací dvířka, vy spadnete přímo do tubusu a jedete docela velkou rychlostí až do dojezdu. Sám jsem na to zvědavý. Veřejnosti bychom následně rádi poskytli i nějaký videozáznam, aby věděli, co je čeká,“ přislíbil radní.

Aquapark a letní koupaliště v Kladně nabízí různé doplňkové služby pro návštěvníky, jelikož je přímou součástí unikátního komplexu sportovišť – Sportovní areály města Kladna. Ty disponují širokou škálou možností sportovního vyžití a relaxace. Prakticky na jednom místě se nachází atletický stadion, trampolínový park, letní koupaliště, minigolf kladenská sportovní hala, několik venkovních hřišť, cyklostezka, a to vše v krásném prostředí u lesoparku Lapák. V bezprostřední blízkosti aquaparku naleznete také možnost pro ubytování ve tříhvězdičkovém Sport Hotelu Sletiště. Bazén slouží pro kondiční, rekreační, závodní a výukové plavání. Částečně rekonstruován byl v roce 2016. Sezóna na letním koupališti bude zahájena 3. června.