Kladno tak nyní vede koalice ODS, Kladeňáci a ANO, ze 33 míst v zastupitelstvu má 18. Volba pro Kladno dosavadního primátora Milana Volfa, která získala ve volbách 13 mandátů, je spolu s komunisty v opozici.

VÍC RADNÍCH

Náměstky nového primátora Dana Jiránka byli zvoleni Tomáš Kutil (Kladeňáci), který bude mít na starosti investice, sociální odbor a bytové oddělení. Dále Oldřich Černý (SPD), který má v gesci dopravu, služby a kulturu, a Václav Šubrt (ANO), který bude spravovat finance a majetek města. Radu města pak doplní Petr Drnec (ODS), Lukáš Hanes (ODS), za Kladeňáky Petr Hašek, Petr Soudek, Jiří Chvojka (ANO), Tomáš Kadlec (ANO) a Jan Štraub (SPD).

Dan Jiránek (* 19. srpna 1963 Mladá Boleslav). V letech 2004 až 2014 a znovu od roku 2018 primátor města Kladna, v letech 2004 až 2008 a opět od roku 2011 zastupitel Středočeského kraje, v letech 2011 až 2015 předseda Svazu měst a obcí ČR, člen ODS.

Tím se počet radních oproti dosavadním devíti zvýší. „Radu města navyšujeme nově o tři členy z důvodu, abychom dosáhli rozumného rozdělení stran, jelikož máme čtyřkoalici. Hlavním důvodem je zvýšení důrazu na některé oblasti. Klíčová je pro nás oblast bezpečnosti. Zastupitelstvo proto pověřilo radního Petra Haška řízením Městské policie Kladno, stává se tak nově jejím velitelem,“ vysvětlil kladenský primátor Dan Jiránek. Dalším uvolněným radním je Jiří Chvojka, který má aktuálně na starosti oblast sportu a cestovního ruchu.

Nyní již nové vedení začíná naplno pracovat a chystá změny. „Tou nejjednodušší, na které se shodujeme, je, že se zastupitelstvo města bude konat v odpoledních hodinách. V pondělí 3. prosince se proto sejdeme v Kokosu v 16 hodin, aby mohla veřejnost přijít na jednání. Stejně tak chceme diskuzi zařadit jako první bod jednání,“ zdůraznil primátor.

Mezi cíle nové koalice patří dále například zavedení participativního rozpočtu, což se v řadě měst velmi osvědčilo. Nadále se vedení hodlá vážně zabývat lokalitou Růžové pole a stejně tak hazardem. „Vyhláška o hazardu by měla být schvalována na příštím zasedání a zároveň chceme zrušit vyhlášku o zákazu lehání si na trávník,“ dodal primátor Jiránek. Podle jeho slov bude nyní důležitá i pondělní rada, kdy bude schvalován návrh plánu rozpočtového provizoria, organizační změny na magistrátu a podobně.

Hlasováním na zastupitelstvu města Kladna 21.11. 2018 bylo potvrzeno zřízení finančního a kontrolního výboru a dále výboru pro rozvoj, územní plánování a dopravu. Obsazení předsedů výborů je následující:

● předseda finančního výboru: Ing. Radek Větrovec za ODS
● předseda kontrolního výboru: Ing. Vladimír Moucha za KSČM
● předseda výboru pro rozvoj, územní plánování a dopravu: Ing. arch. Anna Gamanová za uskupení Kladeňáci