V prostorách Technické univerzity Liberec se konal po covidové přestávce 9. ročník prestižní soutěže pro začínající módní návrháře Oděv a textil Liberec, odkud si kladenská škola odvezla hned šest z udělovaných 15 cen. Díky takovému množství se Střední škola designu a řemesel Kladno stala jednoznačně nejúspěšnější školou v tomto ročníku soutěže, které se zúčastnily střední školy obdobných oborů z celé České republiky, a dokonce také ze Slovenska.

„Jsme na návrhářství v naší škole, na naše studenty a paní učitelky skutečně hrdí a pyšní. I na Kladně má umění a design své místo a my se na naší škole budeme snažit, aby zářilo a bylo nepřehlédnutelné,“ řekla ředitelka školy Jana Bláhová. Z úspěšné reprezentace kladenské školy má radost i krajský radní Milan Vácha: „Pro naši školu je to obrovský úspěch, který je samozřejmě i motivací pro ostatní. Děkuji všem, kdo se zapojili, a přeji spoustu dalších zajímavých a originálních nápadů!“

Cenu Krajské vědecké knihovny Liberec získaly čerstvé absolventky Zuzana Nováková a Eliška Zajícová za kolekci Pastels, která je vyhotovena z netradičního materiálu (stolové prostírání) a je inspirovaná oděvy 60. let 20. století.

1. místo v kategorii MITOP Mimoň získala žákyně 3. ročníku Štěpánka Vorlíčková za kolekci Sydney. Žákyně se inspirovala architekturou Státní opery v Sydney a své nápady přenesla především do elegantních klobouků a doplňků. Ve stejné kategorii získala 3. místo čerstvá maturantka Týna Švarcová, která navrhla kolekci s názvem Candyfloss inspirovanou sladkou cukrovou vatou.

Kategorii Monte Carlo přinesla také dvě umístění. 2. místo za kolekci Three AM, kterou navrhly žákyně 3. ročníku. Jedná se o kolekci společenských oděvů, které zhotovily pomocí techniky free drape a doplnily ji surrealistickými šperky inspirované lidskými fobiemi. Na 3. místě se pak umístila kolekce Gentle Night, kterou navrhla bývalá studentka Eliška Martincová na počest módnímu návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jedná se o tři mužské modely.

V kategorii Street couture získala 3. místo kolekce Night Drive, kterou navrhly žákyně 4. ročníku, a pro tvorbu honosných společenských šatů využily netradiční materiál pro výrobu autosedaček a také již nepoužívané reklamní bannery.