V dopise jsou jednatelce vytýkány nekoncepční změny v repertoáru, nečinnost v otázce uměleckého vedení i nereagování na pokles návštěvnosti divadla.

Irena Žantovská sdělila, že má odpověď připravenou, ale neví, komu ji předat. „Vzhledem k tomu, že někteří lidé z divadla mi řekli, že jsou členy odborů, ale o schvalování dopisu nevěděli, napsala jsem panu Zavadilovi, aby mi doložil, kým je delegován, protože dopis nepodepsal funkcí, jen jménem. Zatím se neozval, sdělila ve čtvrtek Žantovská.

Viktor Zavadil se přesto hájí tím, že dopis psal a podepsal jménem odborů. "Bylo to na základě pověření předsedou odborů Tomášem Hronem, které vyplynulo z dohody na schůzi odborů konané dne 30.9. 2019. Takto také dnes písemně odpovím paní jednatelce na tuto její výzvu," řekl ve čtvrtek herec.

Žantovská dále upozorňuje na to, že ji mrzí, jak někteří diváci žijí v tom, že divadlo nehraje, což není pravda. "Na sociálních sítích kolují různé informace. Je to nespravedlivé například vůči kolegům z Divadla Lampion. Ani tam neklesá umělecká úroveň. Naopak,“ zdůrazňuje Žantovská.

„V činohře se zkouší Vražda v Orient expresu, chystáme premiéru Českých Vánoc podle plánu a v Lampionu se zkouší Tygr, rovněž podle plánu. Příprava dramatu Služky pokračuje v novém týmu pod režijním dohledem Vladimíra Kavčiaka. Ty jsou plánované na leden," doplnila Žantovská.

Co se týká služeb pro diváky, kiosek s občerstvením v patře divadla se podařilo zprovoznit hned při první premiéře. Divadelní kavárna, do které je samostatný vchod i ze zahrady, by měla fungovat také co nevidět. "Výběrové řízení na provozovatele kavárny si dělalo samo město, to jde mimo nás. Bylo již ukončené a budoucí nájemce už je znám. Kavárna by tak měla začít fungovat v prosinci," uzavřela Jednatelka.