Program akce bude pestrý. Kromě výtvarného umění se návštěvníci mohou těšit i na hudbu. „Mezi největší taháky sobotního programu patří Jana Koubková, Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl nebo Tony Ducháček & Garage. V neděli se můžeme těšit na Crossover kvintet nebo Samsona a jeho partu,“ uvedla Petra Líbová z pořádajícího Spolku Podprůhon.

Vernisáž 40. ročníku Kladenských dvorků se odehraje v sobotu od 13 hodin v Amfiteátru mezi ulicemi V. Burgra a Havířskou. Hudebně ji doprovodí skupina Panda Banda. Tématem letošních Kladenských Dvorků je „Do oblak“. Tam se návštěvníci ale vydají už v pátek při neoficiálním zahajovacím večeru, kde bude povídání o balónovém létání, ukázka dálkově řízeného modelu horkovzdušného balónu a následně projekce filmu Balón o odvaze letět za svobodou.

Pořadatelé nejen úvodní filmovou projekcí symbolicky reagují na komplikace spojené s pořádáním letošního ročníku, kdy se s nejprve městem Kladnem nedohodli na dotaci a následně jim nebyly nepovoleny zábory veřejného prostranství na hřišti Bukovka jak pro hudební produkci, tak například pro sociální zázemí nebo stánkový prodej.

„Podařilo se nám ale vše zajistit, a to na soukromých pozemcích. Přemístili jsme mimo jiné dvě scény. Hlavní pódium se z hřiště Bukovka stěhuje hned na protější pozemek. Bývalá stage U Johnyho na opačné straně Podprůhonu bude nyní u zahrádkářské kolonie,“ doplnila Petra Líbová.

Kladenské dvorky jsou tradičně zdarma. Zájemci ale mohou podpořit jejich pořádání pomocí platformy www.darujme.cz nebo nákupem upomínkových předmětů s motivem Kladenských dvorků či publikací, včetně knížečky Básně a kresby (fotoalba) – Květa Válová. Spolky Podprůhon a Halda touto cestou připomínají 100. výročí od narození jedněch z nejslavnějších kladenských výtvarnic, sester Válových.

Kompletní hudební program na čtyřech pódiích a interaktivní mapu všech dvorků a dalších důležitých míst najdou zájemci na www.kladenskedvorky.cz.