Nejznámější zobrazení budovy nádraží je v oblíbených Básnících režiséra Dušana Kleina. Konkrétně v dílech Jak básníci přichází o iluze a Jak básníci čekají na zázrak.

V druhém díle básnické hexalogie Jak básníci přichází o iluze, který byl natočen v roce 1984, je kladenské nádraží krásně zachyceno hned v páté minutě filmu. Štěpán Šafránek v podání Pavla Kříže zde nejen vyhlíží svou Borůvku, ale také dostává dobře míněné rady od své maminky Míly Myslíkové. "Nezapomeň chodit na vzduch, zdraví je přednější," volá na svého filmového syna z nástupiště.

V roce 2015 se Básníci na kladenské nádraží vrátili. Poslední díl s názvem Jak básníci čekají na zázrak měl premiéru v dubnu roku 2016. Štěpán Šafránek se svou filmovou partnerkou Zuzanou Rybářová (Lindou Rybovou) roznesli všechny letáky, mimochodem po kladenské pěší zóně, a jdou do nádražky na polévku.

| Video: Youtube

S nápisem Hrádek je budova kladenského nádraží zachycena v oblíbeném seriálu Chlapci a chlapi. V díle Nový poručík vystupuje poručík Milan Bílek (Kamil Halbich) na nádraží v Kladně. V seriálu se ovšem stanice jmenuje Hrádek v Čechách, což také na nádraží hlásí. Budova je ve scéně zachycena z nástupiště i z druhé strany od silnice.

Z tohoto pohledu se poručík Bílek ptá starší ženy, kde jsou kasárna. "Musíte přejít tím parkem a pak rovnou do kopce," odpovídá mu. Poručík poděkuje a odchází. Scéna končí pohledem na budovu nádraží.