Vzhledem k tomu, že ke kapesním krádežím, zvláště teď před Vánocemi, dochází každodenně, a to zejména v místech, kde se pohybuje větší množství osob.

Tedy nejen v nákupních centrech, ale i v prostředcích městské hromadné dopravy, na sportovních a kulturních akcích, v restauracích, na nádražích a podobně.

„Cílem preventivně informační kampaně je, aby se lidé aktivně zapojili do ochrany svých věcí. Nakupující by si měli dávat pozor na osobní věci. K tomuto tématu byl vytvořen i speciální leták, který nabádá občany, aby své věci měli neustále pod kontrolou a dávali si velký pozor na kapsáře," řekla policejní mluvčí Michaela Nováková

Kladenské policistky proto navštívily v těchto dnech obchodní dům v Kladně na Sítné. Zde nakupující upozorňovaly na rizika kapesních krádeží a distribuovaly výše zmiňované preventivní tiskoviny.

Především senioři a seniorky živě diskutovali na téma možného okradení. Policistky také vyslechly mnoho připomínek k práci Policie České republiky.

Policie radí, jak se nestat před Vánocemi obětí zlodějů kapsářů:

V prostředcích MHD, na ulicích a v místech většího výskytu lidí věnujte zvýšenou pozornost svým taškám, kabelkám a zavazadlům.

Nenoste u sebe velkou finanční hotovost.

Peněženku a doklady noste pokud možno odděleně.

Pokud u sebe nosíte bezpečnostní kód k platební kartě, noste jej odděleně od karty.

Pokud vám byla platební karta odcizena, ihned zablokujte účet.

Nenoste doklady a peníze v bočních kapsách batohů, tašek ani ošacení.

Mobilní telefon ukládejte v upevněném pouzdře na místo, o němž máte největší přehled nebo do vnitřních kapes oděvů.

V obchodě neukládejte tašky, batohy a jiná příruční zavazadla do nákupních vozíků.