Vítězná architektonická studie má vše změnit, aby se zde lidem lépe žilo.

Ulice Litevská, Hřebečská a Jerevanská s přilehlými vnitrobloky jsou jednou z nejlidnatějších částí Kladna. Sídliště je relativně mladé, proto je v něm málo vzrostlých stromů. Sídlištěm také prochází páteřní cyklostezka 0017. „Území je protkáno sítěmi a kanály teplovodu, stojí tu hned několik výměníků. A když vyjedete z Mety na vozíku, nejdřív neprojedete kvůli autům, pak nedosáhnete do kontejnerů a pak se nedostanete na všudypřítomné vysoké obrubníky,“ říká zastupitelka, předsedkyně výboru pro rozvoj, územní plánování a dopravu města Kladna, architektka Anna Gamanová.

Podle architektky Gamanové by se měl Okrsek 4 předělávat postupně. Od základních oprav chodníků, které se nebudou dále měnit, přes rekonstrukci ulic. Dojde také na parkování, stejně jako na výsadbu stromů, keřů i květin. Bezbariérové úpravy budou nutností.

„Studie nám poskytne celkový pohled, abychom realizací dílčích opatření neznemožnili navazující úpravy. Po dokončené studii rozdělovského sídliště a průběžné práci na studii okolí Bajkalu přinese i tato studie novou energii pro zapomenutý kout Kročehlav,“ dodává Anna Gamanová.