Jedná se už o druhý ročník této akce, která v loňském roce sklidila u veřejnosti velký úspěch. Začne v sobotu ráno. Už v 8.45 hodin odstartuje z areálu Galerie Engine u pražského ruzyňského letiště první posádka. V minutových intervalech ji budou následovat další vozy, které se vydají na trasu dlouhou 215 km, při které na ně čeká například osm testů přesnosti, ale i mnoho dalších zajímavých úkolů.

Trasa stejně jako loni provede po krásných místech Prahy a středních Čech, přičemž organizátoři dostojí názvu rallye. Účastníci se tak mohou těšit i na průjezdy přes sedm hradů a zámků, jak ostatně název v originální anglické verzi napovídá.

„Ve startovní listině jsou účastníci z devíti zemí. Také skladba startovního pole je velmi pestrá, a to i díky hojné účasti týmu Škoda Classic, který do Prahy přiveze osm exponátů z mladoboleslavského muzea. K vidění bude 11 vozů Škoda, sedm Porsche, ale také značky MG a Lancia s pěti vozy. Celkem se mohou diváci těšit na historické automobily 26 různých značek, mezi kterými nechybí opravdové rarity, jako například účast Siaty Gran Sport, která v květnu pojede Mille Miglia a v rámci 7 Castles Trial projde testováním před tímto náročným závodem považovaným za absolutní vrchol veteránské scény," uvedl organizátor akce František Vahala.

„Kolona veteránů projede přes Tuchoměřice, Středokluky, Dobrovíz, Jeneč, Unhošť, Kyšice, Velkou dobrou, také Doberskou ulicí přes okraj Kladna, a poté na Libušín a Smečna," dodal František Vahala.

Právě městem Smečno projížděli veteráni i v loňském roce. „Vzhledem k tomu, že tato akce vzbudila u obyvatel Smečna velký zájem, rozhodli jsme se, že jejím organizátorům povolíme průjezd vozidel městem i letos. Na klidný průběh bude dohlížet naše městská policie. Podle plánu auta začnou najíždět do města zhruba v 9.30 až 9.45 hodin a případní diváci se jistě nemusí bát, že by si kolonu nestihli dostatečně prohlédnout. Městem bude projíždět zhruba hodinu. Z akce mám velkou radost a jsem rád, že právě Smečnem rallye projede a bude tak město reprezentovat," uvedl místostarosta Tomáš Burda.

O skvělou podívanou však nepřijdou ani obyvatelé obcí Kačice a Lány. Do Lán by měla kolona veteránů dorazit přibližně v 10.15 hodin a odtud bude pokračovat do Křivoklátu, Rakovníka, Kněževsi, Krušovic, Lužné, Zbečna, Berouna, Karlštějna, Dobřichovic, Zbraslavi, Prahy Strahov, Přední Kopaniny a svou cestu zakončí opět v areálu galerie Engine u ruzyňského letiště.

„Po skončení budou vyhlášeni vítězové, kteří budou obdařeni trofejemi a menšími hodnotnými cenami," konstatoval organizátor František Vahala.