Facebooková skupina, jež vyzývala k zapsání Jediismu do sčítacího formuláře, však bere akci spíše recesisticky.

Jedním z mladých lidí, kteří uvedli své náboženství Jedi, je třiadvacetiletý student Jan ze Slaného.

„Bral jsem to jako recesi, ale zároveň mě víra Jedi imponuje. Ovšem samozřejmě jen 
v rámci ságy. Reálně lze tento model jen těžko použít,“ říká s úsměvem Jan.

Jiný příznivec Jedi, shodou okolností také Honza, se pochlubil v diskusním fóru na Facebooku: „Za naši rodinu hlásím pět Jediů. Vyplnil jsem to tam i tetičkám. Možná úřadům bude divné, že osmdesátiletá babička jede v Jediství, ale na prozření Síly není nikdy pozdě,“ dodal.

Rytíři Jedi se však nemusí obávat postihu ze strany úřadu za to, že do sčítacích formulářů uvedli nepřesné nebo nepravdivé informace.
„Nemůžeme dokázat, že to byla recese. Pokud někdo takový údaj uvedl, tak to zpracujeme,“ řekl Josef Škrabal 
z Českého statistického úřadu.

K různým církvím se 
v okrese Kladno z bezmála 160 tisíc obyvatel hlásí 9278 lidí. Za věřící, ale nehlásící se k žádné církvi, se jich ve sčítacích formulářích označilo 7823.

„Možnosti nevyplnit příslušnou kolonku využilo 70 457 obyvatel a 71 636 jich označilo – bez náboženské víry,“ řekla Kladenskému deníku Bohumila Beranová z Českého statistického úřadu.

Co do počtu věřících vede římskokatolická církev. K ní se přihlásilo 5482 lidí. Dalších 649 obyvatel uvedlo katolickou víru, 413 Církev československou husitskou. Následují zmiňovaní Jedi s 311 příznivci, k pravoslavné církvi 
v českých zemích se hlásí 262 lidí, o deset méně k Československé církvi bratrské, k náboženské společnosti Svědci Jehovovi 185. Ostatní dotázaní preferují další církve a náboženství. Někteří se označili za příznivce islámu, scientology a dokonce se vyskytly případy, kdy dotázaní uvedli za své náboženství pohanství.