Nejmladším pohřešovaným mužem s trvalým bydlištěm na Kladensku je jedenapadesátiletý Jiří Beran. Policisté a jeho blízcí ho postrádají od 21. února 2011.

Od 5. června 2014 policisté a blízcí pohřešují také čtyřiašedesátiletého Václava Chrpu.

Naopak nejstarším člověkem a zároveň nejdéle pohřešovaným je Jaroslav Matourek. Dvaaosmdesátiletý muž je pohřešovaný od 27. července 2006.

V to, že by Jaroslava Matourka jeho příbuzní ještě po 17 letech někdy spatřili, ale kvůli okolnostem spíše nedoufají. Jak potvrdila policii i Deníku už před lety jeho manželka Marie, ztratil se v roce 2006 na dovolené v Řecku. „Odpoledne šel se mnou i dcerou na pláž. Manžel velmi rád a daleko plaval. Obě jsme se na dece začetly, ani nevím, jestli šel do vody nebo se do kiosku napít. Vícekrát jsme ho neviděly. Na dece po něm zůstaly pouze brýle, hodinky a pantofle,“ sdělila.

Záhada, na niž dodnes nedokázali odpovědět řečtí potapěči ani policie, bude navždy velkou bolestí celé rodiny.„Člověk stále doufá, chodím na hrob rodičů, nosím tam květiny, zapaluji svíčky, ale málo platné, když jsem nikdy neviděla tělo. Nedokážu to utrpení v sobě uzavřít. Musela jsem se upnout na práci, abych to všechno přežila. Tím, že jsem ho nepohřbila, to pro mě ale neskončí,“ dodala tehdy Marie Matourková.

Po nějaké době prohlásil soud manžela za mrtvého. Podle slov Marie Matourkové to bylo nutné už kvůli tomu, že ve Zlonicích provozovali v domě malý obchod, a přesto, že manžel už nebyl, musela za něj žena i nadále platit zdravotní a sociální pojištění. "Stejné to bylo i s důchodem, který mu byl nadále doručován. Komplikace byly i s životní pojistkou," vysvětlila žena.

Pokud někdo ví, kde se pohřešovaní nacházejí, měl by kontaktovat policii na tísňové lince 158.