Zájemci se mohou už nyní přihlašovat prostřednictvím stránek www.inline-draha.cz až do pátku 15. srpna. Ovšem bruslaři by neměli s přihlášením otálet. „Zatím máme registrovaných osm týmů. Na trať můžeme najednou pustit maximálně dvacet závodníků, čili od toho se také odvíjí kapacita závodu," řekla Kladenskému deníku Michaela Štáfková ze SAMK.

Lidé se mohou maratonu zúčastnit v několika kategorií. Pro ty nejodvážnější je určena varianta singl, kdy jeden závodník krouží po dráze celých čtyřiadvacet hodin. Minulý ročník v této kategorii vyhrál Karel Jirák, který ujel 861 kol, čili více než 482 kilometrů.

Dále se zájemci mohou přihlásit v týmech po dvou, třech až čtyřech a pěti až šesti členech. Zatím se zaevidovalo osm družstev. Pro letošek připravili organizátoři novinku v podobě odborného nonstop servisu, který bude závodníkům zdarma poskytovat firma, jež brusle dodává a vyrábí. Pokud by se někomu přihodila neopravitelná závada, může si brusle půjčit.

„Účastníci jsou většinou zvyklí opravovat si brusle sami, ovšem ne každý, obzvláště pokud jede v kategorii singl, má s sebou doprovod, který by mu pomohl," dodala Michaela Štáfková. Pro všechny bude také po celou dobu připraveno občerstvení.

Kladenský in-line maraton není jen závodem, ale také sportovní akcí pro celou rodinu. Fandit bruslařům mohou přijet také jejich rodina a kamarádi. Zázemí je pro ně připraveno v lanovém parku, kde si mohou postavit stany.

„Prostor jim bude k dispozici už v pátek. I doprovod se bude moci po celý závod dát občerstvení," dodala Štáfková.

Účast není nijak věkově limitovaná. Každý závodník na sobě musí mít ochrannou přilbu. Bruslaři mladší dvanácti let musí kromě přilby mít chrániče rukou, nohou a zápěstí.Týmy musí mít jednotné dresy nebo trička. V případě trvajícího nepříznivého počasí, bude maraton ukončen.