To, že město může stadion převzít do svého majetku, odsouhlasili zastupitelé na svém červnovém zasedání. Začátkem srpna pak tento krok posvětila také valná hromada SK Kladna. „Valná hromada SK Kladna schválila převod stadionu do rukou města tak, jak jej schválilo i zastupitelstvo města. Nyní je situace taková, že dáváme do hromady všechny potřebné smlouvy podle současného stavu, které budou v nejbližší době předloženy radě města,“ informoval Milan Volf, podle kterého by dotažení celé záležitosti mělo bránit už pouze samotné podepsání smlouvy.

Podle slov primátora zbývá do tohoto posledního kroku už jen několik dní. „Stadion převedeme do svého majetku a dáme ho ke správě Sportovním areálům města Kladna, která spravují veškerá sportoviště,“ nastínil další kroky kladenský primátor.Z kupní ceny přesahující 35 milionů korun by měly být 30 miliony uhrazeny pohledávky věřitelů SK Kladna, z nichž největší má jeho stávající předseda Josef Drahota. Město Kladno poukáže příslušnou část kupní ceny přímo věřitelům s tím, že věřitelé se současně vzdají zbývající části pohledávek. Zbývajícími 5 miliony se pak zaplatí dluhy, které jsou vůči Sportovním areálům města Kladna či energiím.

V rozpočtu na další rok budou podle primátora už započítané i náklady na údržbu, opravy a provoz fotbalové stadionu. Jako první se musí předělat umělá tráva na vedlejším hřišti, která má svou životnost už dávno za sebou. Jedná se o rekonstrukci zhruba za deset milionů. „Zbytek ukáže teprve důkladná prohlídka stadionu. Co vím, tak například tribuna je v relativně dobrém stavu. Žádnou opravdu zásadní rekonstrukci není, kromě hřiště s umělou trávou, potřeba provést. Avšak zatím jsem neviděl žádné sportoviště, které by po čase nepotřebovalo nějaké opravy a údržbu. Podrobnosti ovšem budeme vědět až poté, až stadion fakticky převezmeme,“ doplnil Volf.

Ten se již několikrát nechal slyšet, že to, kam situace dospěla, není správné. „Sportoviště by měla do majetku města přecházet zdarma, nikoli koupí. Peníze, které nyní vynakládáme, mohly jít přímo do rekonstrukce stadionu a podobně,“ řekl již dříve primátor.Situace mohla být zcela odlišná, kdyby město koupilo stadion už před sedmi lety. Tehdy totiž byla navrhována cena za odkoupení stadionu nejméně 45 milionů korun. Kvůli získané dotaci a stanoveným podmínkám ministerstvem financí ale nebylo v té době možné převod stadionu na město uskutečnit dříve než v roce 2017. Fotbalisté proto tehdy požádali o výjimku na ministerstvu a málem ji i získali. Ve stejné době se s někdejším vedením Kladna dohodli na půjčce, ve výši odhadované ceny stadionu, a první směnku na deset milionů korun skutečně dostal.

Jenže situace v kladenském fotbale se zhoršila. Tým sestupoval do nižších soutěží a výjimka o předčasném převodu majetku ministerstvem nakonec odsouhlasena nebyla. Bývalé vedení města Kladna mělo obavy, že už svoje peníze zpátky od fotbalistů nedostane, takže fotbalisté museli deset milionů vrátit, a tak dluhy klubu stále rostly a předseda představenstva Josef Drahota do stadionu dával dál i své peníze.