„Jedná se o první podobný dar, který jsme obdrželi. Zatím jsme ve středisku pro návštěvníky vytvořili jednu knihovničku, ale chystáme jich více. Z knih, zejména ze šedesátých let, které už pro dnešního čtenáře asi nejsou tak zajímavé, jsme udělali v našich prostorách dekorace. Další bychom chtěli za opravdu symbolický příspěvek nabízet na velkých akcích, které budeme v příštích měsících pořádat. Některé knihy dáme k dispozici do Informačního centra mládeže.a do naší pobočky v Klubu Spirála," uvedla pracovnice Labyrintu Kateřina Vágnerová.

„Když tu například rodiče čekají na své potomky až jim skončí kroužek, mohou využít volné chvíle a začíst se v knihovničce do některé z knih. Pokud je zaujme, mohou si ji půjčit a vrátit, nebo si ji za zmíněný symbolický poplatek dle jejich vlastního uvážení odnést," popsala mechanismus půjčování a prodeje Vágnerová.

Knihy si bude moci veřejnost koupit už v neděli 10. dubna, kdy se v prostorách Galerie Kladno koná od 10 do 17 hodin akce Jarní kvítek, tedy tradiční přehlídka činnosti zájmových kroužků Labyrintu. K mání budou také 22. dubna při happeningu příležitosti Dne Země v parku v sousedství obchodního centra v Italské ulici či při oslavách Dne dětí 29. května od 14 do 18 hodin v Sítenském údolí.

Co se týká zmíněné adopce zvířete z pražské zoo, nyní se mezi pracovníky Labyrintu koná interní hlasování. Z něj vzejde užší výběr, v němž dostanou příležitost rozhodovat i návštěvníci akcí Labyrintu.

„Knihy, které jsme dostali, jsou pro nás nejen darem, ale i závazkem umožnit lidem si je zase přečíst," dodala Vágnerová.